Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 2 voturi - 3 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Akyss
Autor Mesaj
NunuMic Deconectat
Moderator

Alăturat: Jan 2015
Reputaţie: 0
Multumiri acordate: 0
Multumiri primite: 8
Akyss
Salutare...De curand mi-am luat un amstaff, tatal cu pedigree, mama fara...
E sanatos, jucaus, mananca bine, doua mese pe zi...
Am sa pun si o poza cu el, azi insa ne vom duce la intepat, al doi-lea vaccin...
O zi buna...
03-01-2015 10:06 AM
Găseşte toate mesajele acestui utilizator Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Google ADS
GoogleADS

Some ADS
03-01-2015 10:06 AM
NunuMic Deconectat
Moderator

RE: Akyss
Am tot vrut sa editez mesajul si nu am reusit...De ce? Nu prea ma pricep...Ideea era insa sa spun ca pe 30 decembrie 2014 a facut doua luni...
Stima!
03-01-2015 10:26 AM
NunuMic Deconectat
Moderator

Ceva sfaturi utile?
05-01-2015 04:06 AM
Razvan1994 Deconectat
Moderator

Alăturat: Aug 2014
Multumiri primite: 33
Ce sfaturi ai dori in legatura cu ce predresaj dresaj alimentatie comportament suplimente ce anume te-ar interesa ?
05-01-2015 01:50 PM
NunuMic Deconectat
Moderator

Oricecare din astea enumerate mai sus sunt binevenite...As prefera sa incepeti cu alimentatia si suplimente...
Stima!
05-01-2015 10:22 PM
Alleexxa Deconectat
Avansat

Alăturat: Feb 2013
Reputaţie: 7
Multumiri primite: 63
La varsta asta trebuie sa aiba cam 4 mese pe zi. Mancarea superpremium macar pana la 8 luni sau mancare gatita,niste vitamine k9 complete growth,petphos,cafortan, joaca, somn si putina educatie,2-3 minute,incepi cu comenzi usoare:nu-i voie,sezi,asteapta...

Pune si poze cu puiul si parintii

İmage
05-01-2015 11:56 PM
Razvan1994 Deconectat
Moderator

Alăturat: Aug 2014
Multumiri primite: 33
Dresajul de 2 , 3 , ori pe zii maxim 5 minute ca se plictiseste. Hrana eu zic sa ii dai royal 4 -5 mese depinde de activitate insa sub 3 mese pana la varsta de 1 an sa nu ii dai niciodata . Mancare gatita piept de pui pulpa de pui gat de pui, oasele de la spate de pui de la pulpa de jos si laba cam astea sun oasele care le poate roade . Orez cu morcovi, branza o data de doua ori . Umpic de lapte o data pe saptamana de xapra are mai mult calciu , ficat niciodata direct de la frigider , fiert sau crud dar cand il dai sa aiva undeva la 15-20 de grade . Brocolii mazare telina fiarta sa nu arunci sucul dupa ele ca are vitamine . Ca desert sa ii iei ciocolata pentru csini sa nu ii dai de oaneni ca le afecteaza inima . Sa nu ii dai dulce, condimentat.
06-01-2015 02:11 AM
icss17 Deconectat
Puppy
*

Alăturat: Oct 2014
Multumiri acordate: 3
Multumiri primite: 17
http://www.cainiutilitari.ro/

Gasesti aici aproape orice trebuie sa stii despre predresaj si dresaj, bafta!
06-01-2015 03:03 AM
NunuMic Deconectat
Moderator

Ce sfaturi am primit de la voi sunt total inverse cu ce am primit de la crescator si un petshop recomandat de acesta...Smile
Mancare ii dau Total Max (e adusa de prin Spania) si nu gasesc pe net sa cumpar, dar ii dau doua mese pe zi cu o masura, are chef de joaca si dupa parerea mea e istetz foc, insa ramane de vazut pe viitor, calciu cate o pastila(speciala ptr caini) pe zi timp de 10 zile, fac o pauza de 10 zile dupa care ii mai dau iar 10...Deparazitare interna facuta odata de crescator, iar de mine a doua oara, trebuie pe 17 sa-i dau si cealalta jumatate de pastila. Medicul veterinar a spus ca inca are paraziti, insa in excremente nu se observa absolut nimic...
Comenzile de baza le cam stie, sezi, asteapta, hai, la loc, nu-i voie...Ma joc cu el si-l educ exact ca in filmuletele de pe youtube ale lui Gabriel Cocu, iar pe viitor daca va fi nevoie de o educatie si mai buna decat m-as pricepe eu sa-i ofer, am sa-l duc si la Gabriel, dar ramane de vazut, e vb si de bani la mijloc...
Azi a reusit sa roada un cablu usb de tel...Ce imi este mie frica insa, ati auzit cazuri in care au ros si cabluri de curent, genul cablurilor de la prelungitoare care stau pe sub canapea, pe jos in anumite locuri...???
Mie mi-a spus cineva ca animalul simte curentul si pe acelea nu le va roade, insa nu vreau sa am incredere doar in ce a zis acea persoana...Adica nu vreau sa am "bucuria" de a veni acasa intr-o seara si sa-l gasesc cu valva in sus, ranjind la mine cu cablul in gura...
Stima!
06-01-2015 03:21 AM
Alleexxa Deconectat
Avansat

Alăturat: Feb 2013
Reputaţie: 7
Multumiri primite: 63
Oasele sunt recomandate doar cele de vita: femur,scoaste,stern si de la pui doar gaturi si spate de pui,dar cele din urma doar crude fiindca la fiert se intareste osul. E bine sa eviti organele cat e pui fiindca contin mult sange,dupa 8-12 luni. E bine sa aiba o alimentatie diversificata,pe langa carnea de pui poti sa.i dai: curcan,vita,peste (si conserva e buna),cal,miel chiar si porc,dar sa fie DOAR muschi,in general cam orice carne fara grasime. De la porc poti sa.i dai mai tarziu si organe fiindca sunt la fel de bune ca cele de pui,vita: rinichi,inima,ficat,plaman. Daca ai de unde sa faci rost de uger de vita si stomac (vita sau oaie),e foarte bine,sunt pline de vitamine. Pe langa orez mai poti folosi arpacas sau paste( mai rar). Branza sa fie doar dulce,1-2 oua crude pe sapt daca mananca si coaja facuta marunt,marunt e foarte bine,poti sa.i dai fructe crude: mere,banane,pepene rosu/galben cand vine vremea lui,poti sa.i mai dai morcov crud. Fara ceapa,paine proaspata,lapte de vaca,carne grasa,dulciuri de orice fel,si daca dai search alimente interzise cainilor gasesti mai multe. La mancarea gatita pe langa morcov si ardei mai poti adauga brocoli,conopida,radacina de telina,patrunjel.

Sa nu uitam,lucrul cel mai important,fiecare masa de mancare gatita trebuie sa contina 60% carne 20%cereale 20% legume,fiindca are nevoie de proteina animala ce cereale,fiindca multi la o masa pun castronul plin de orez si cateva bucati de carne...

İmage
06-01-2015 03:22 AM
Postează răspuns 

[-]
Share/Bookmark (Arata tot)
Facebook Linkedin Technorati Twitter Digg MySpace Delicious

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)
▲ Reîntoarce-te SusContactează-ne Amstaff Romania Forum Mod (Arhivă) Uşor

AmStaff Romania © 2012-2018 Toate drepturile rezervate autorilor