Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Alimentatie Amstaff
Autor Mesaj
Claudiu Deconectat
Baby

Alăturat: Mar 2013
Reputaţie: 0
Multumiri acordate: 0
Multumiri primite: 0
Alimentatie Amstaff
Buna, mi-am luat un pui de amstaff acum 3 zile si nu prea ii place sa manance mancare pt caini doar mancare gatita (carne, lapte, supa...) catelul are 6 saptamani si 3 zile.Oare dc ii prea mic nu mananca mancarea pt caini? Mai ia cate o boaba doar atunci cand ii dau din mana dar din castron nu vrea sa manance. I-am cumparat (Pedigree® Vital Protection Junior) din cate am vazut pe forumuri nu prea ii recomandata.Ce mi-ati recomanda sa ii dau de mancare?
04-03-2013 12:18 PM
Găseşte toate mesajele acestui utilizator Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Google ADS
GoogleADS

Some ADS
04-03-2013 12:18 PM
Champion Of
Rings Kennel
Deconectat
Administrator

Alăturat: Aug 2012
Reputaţie: 7
Multumiri acordate: 5
Multumiri primite: 20
RE: Alimentatie Amstaff
(04-03-2013 12:18 PM)Claudiu a scris:  Buna, mi-am luat un pui de amstaff acum 3 zile si nu prea ii place sa manance mancare pt caini doar mancare gatita (carne, lapte, supa...) catelul are 6 saptamani si 3 zile.Oare dc ii prea mic nu mananca mancarea pt caini? Mai ia cate o boaba doar atunci cand ii dau din mana dar din castron nu vrea sa manance. I-am cumparat (Pedigree® Vital Protection Junior) din cate am vazut pe forumuri nu prea ii recomandata.Ce mi-ati recomanda sa ii dau de mancare?

Salut,

eu iti recomand Royal Canin Starter sau Royal Canin Medium Junior dar si Pro Plan este bun. La inceput poti sa ii pui un pik de lapte peste granule, urmand ca ulterior sa renunti la lapte. La aceasta varsta sa ai grija sa ii faci deparazitarile si vaccinele la timp, pentru ca sistemul sau imunitar inca nu este format.

http://champion-of-rings.ro/
04-03-2013 12:57 PM
Vizitează site-ul acestui utilizator Găseşte toate mesajele acestui utilizator Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Killuminati Deconectat
Junior
**

Alăturat: Sep 2012
Reputaţie: 1
Multumiri acordate: 2
Multumiri primite: 4
Salutare. Da-i Royal Canin Maxi Starter sau Royal Canin Medium Starter, i le poti da cu putina branza de vaci sau cu ulei de somon daca nu le serveste simple. Cand mai creste poti trece pe Acana, ProPlan, Bosch sau alte brand-uri superpremium. E foarte buna si mancarea gatita, dar ai grija ce ii faci. Eu iti recomand 20% orez + 20% legume (morcov, telina, pastarnac, patrunjel (radacina), sfecla rosie, ardei gras, gogosar etc.) + 60% carne de vita / pui sau organe de vita. Vitamine da-i cu pauze, K9, Cafortan sau Pet Phos. Mult succes !
04-03-2013 12:57 PM
elisa Deconectat
Banned by request.
*

Alăturat: Feb 2013
Reputaţie: 2
Multumiri primite: 1
eu iti recomand Acana pentru juniori.!E buna,dar daca acuma nu mananca boabe nici nu o sa manance!Asa am patit si eu cu al meu,nu mananca boabe deloc,dar dac vrei sa manance nui da mancare trei patru zile si o sa manance si boabe,eu nam putut ca mi-a fost mila de el,iar acum ii gatesc mancare pentru el,si ii dau suplimente nutritive ca din mancarea care i-o dau nu are tot ce e nevoie!daca ii gatesti sa nu le condimentezi,si sa nu manance gras,iti zic din experienta ca eu am avut probleme,a mancat ceva gras si i-a fost rau o saptamana,era ca o leguma si avea acid,uitate pe net,informeazate bine,fiindca sunt foarte sensibili!Mult noroc si incerca sa-i dai mancare la ore fixe,o sa manance tot din bol!Cu multa,multa rabdare o sa vezi ca o sa manance tot cei dai!
04-03-2013 01:01 PM
 Multumiri acordate de: Doggie Blocc
Claudiu Deconectat
Baby

(04-03-2013 12:57 PM)Killuminati a scris:  Salutare. Da-i Royal Canin Maxi Starter sau Royal Canin Medium Starter, i le poti da cu putina branza de vaci sau cu ulei de somon daca nu le serveste simple. Cand mai creste poti trece pe Acana, ProPlan, Bosch sau alte brand-uri superpremium. E foarte buna si mancarea gatita, dar ai grija ce ii faci. Eu iti recomand 20% orez + 20% legume (morcov, telina, pastarnac, patrunjel (radacina), sfecla rosie, ardei gras, gogosar etc.) + 60% carne de vita / pui sau organe de vita. Vitamine da-i cu pauze, K9, Cafortan sau Pet Phos. Mult succes !

Buna, azi am cumparat Royal Canin de la vet da nu mai stiu cum ii zicea dar era pt juniori am dat 18 lei pe kg, Iar vitamine veterinaru mi-a dat Pfizer VMP tablete. Catelul are 6 saptamani si 4 zile cam cate grame sa ii dau pe zi de royal ?
04-03-2013 09:51 PM
Killuminati Deconectat
Junior
**

Alăturat: Sep 2012
Multumiri acordate: 2
Multumiri primite: 4
Pentru juniori nu e chiar bine pentru varsta lui, adica rau nu ii face, dar starter e mult mai bun decat junior, mie mi se pare cea mai buna hrana pana pe la 10 saptamani. Dupa poti sa ii dai lejer junior. De vitamine nu stiu ce sa zic, nu am auzit de ele. Poti sa ii dai oricat la varsta asta ca nu se ingrasa, abia dupa 6 luni poti sa ii urmaresti alimentatia mai atent, pana atunci da-i cat are el pofta, dar ai grija sa ii imparti hrana in mese dese si mici. Eu cat erau ai mei mici le dadeam 5 mese, de pe la 3 luni am inceput sa le dau 4 mese, de pe la 5 luni 3 mese si dupa 1 an cred ca voi trece la 2 mese pe zi.
04-03-2013 11:57 PM
tequila Deconectat
Baby

Si eu am o fetita de amstaff care are 7saptamani si 3 zile, de cand am luat o papa numai royal canin maxi starter, si chiar nu face figuri la ele, le papa imediat cum ii dau bolu de papa, deoarece mai am in casa un catel mai papa si de la el din cand in cand royal canin junion ... ar trebui sa imi fac griji pentru asta ?
06-03-2013 02:32 PM
Joker Deconectat
Administrator

Alăturat: Aug 2012
Reputaţie: 7
Multumiri primite: 10
Nu, nu ai de ce sa iti faci griji.

PS: Poti s-o prezinti pe micuta la Amstaff-DIVERSE

ATENTIE ! REGULAMENTUL trebuie citit periodic de catre toti membri forumului !
06-03-2013 02:57 PM
Vizitează site-ul acestui utilizator Găseşte toate mesajele acestui utilizator Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Bonzo Deconectat
Baby

Alăturat: Jul 2014
Multumiri acordate: 5
Al meu e un halos,are 7sapt si ii ca aspiratoruSmile)ma gandesc ca-i bine..ii dau pedigree conserva de carne si boabe junior..ii ok?
19-07-2014 05:45 PM
SamGold Deconectat
Dedication, hard work!
*

Alăturat: Jun 2014
Multumiri acordate: 1
Multumiri primite: 15
(19-07-2014 05:45 PM)Bonzo a scris:  Al meu e un halos,are 7sapt si ii ca aspiratoruSmile)ma gandesc ca-i bine..ii dau pedigree conserva de carne si boabe junior..ii ok?

Nu e ok mancare umeda...si nu e ok pedigree.
Cumpara-i Royal Canin Starter si mai incolo (dupa 4-5 luni) ProPlan (daca nu-ti permiti, cauta Alleva)

De citit:
http://www.petcarerx.com/article/what-is...g-food/843
http://amstaffromania.ro/Thread-intrebar...sa-amstaff
19-07-2014 06:47 PM
Postează răspuns 

[-]
Share/Bookmark (Arata tot)
Facebook Linkedin Technorati Twitter Digg MySpace Delicious

Posibile subiecte înrudite...
Subiect: Autor Răspunsuri Vizualizări: Ultimul mesaj
  alimentatie amstaff Ferdy 6 6,823 30-04-2017 08:08 AM
Ultimul mesaj: Dragos 75
  Alimentatie ! Gabiiiiii 37 5,871 27-03-2017 10:27 PM
Ultimul mesaj: Gabiiiiii
  Mancare pui amstaff Oprea 5 1,469 08-02-2017 09:12 AM
Ultimul mesaj: Ioana1980
  Amstaff sau metis (maicasa e amstaff) Razvan33 8 1,184 06-02-2017 07:39 PM
Ultimul mesaj: Ioana1980
  Amstaff U.K ioanam13 9 3,567 01-02-2017 01:39 AM
Ultimul mesaj: Madallinaaaaa
  Metis amstaff. honico 8 1,471 15-05-2016 01:39 PM
Ultimul mesaj: honico
  Alimentatie dupa fatara Oprea 3 637 12-05-2016 09:08 AM
Ultimul mesaj: adyd
  Parere puii amstaff. neculaealex 21 7,501 01-02-2016 02:58 PM
Ultimul mesaj: Sandokan
  Ce boabe sa dau la un amstaff 7 saptamani? Izsak 9 3,025 20-12-2015 10:21 AM
Ultimul mesaj: Rona_Alex
  Intrebare Amstaff andrei1993 1 1,032 02-11-2015 08:28 AM
Ultimul mesaj: Sandokan

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)
▲ Reîntoarce-te SusContactează-ne Amstaff Romania Forum Mod (Arhivă) Uşor

AmStaff Romania © 2012-2017 Toate drepturile rezervate autorilor