Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 1 voturi - 5 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CAFORTAN
Autor Mesaj
Champion Of
Rings Kennel
Deconectat
Administrator

Alăturat: Aug 2012
Reputaţie: 7
Multumiri acordate: 5
Multumiri primite: 20
CAFORTAN
İmage

Cafortan combină o gamă largă de ingrediente extrem de eficiente, în special echilibrate pentru a satisface cerinţele câinilor.
Cafortan - oferă o bază solidă pentru sanatatea câinelui dumneavoastră şi conţine vitamine esenţiale, minerale, oligoelemente si aminoacizi, aşa cum se găsesc în surse naturale, cum ar fi drojdia uscată de înaltă calitate, peptone, plante şi hemoglobina.
Alimentar variat, orientat pe nevoi şi bine echilibrat pentru câini, constituie bază pentru o creştere sănătoasă, dezvoltarea, bunăstarea şi performanţa la o vârstă înaintată.
Câinii, în special, initial mancatori de carne şi de leşuri, au fost crescuti departe de sursele lor naturale de hrană, în special de carnea şi sângele animalelor proaspăt ucise. A fost aceste surse de alimentare, care au dat strămoşilor acestora, toate substanţele esenţiale biologice de care au nevoie, care nu se regăsesc astăzi în cantităţile necesare chiar şi în cele mai atent selecţionate tesuturi musculare proaspete de la animalele sacrificate în condiţii igienice.
În timpul producţiei alimentelor, multe dintre aceste substanţe importante, naturale, sunt distruse - chiar şi în hrana animalelor de companie premium proiectate pentru a fi singura sursă de nutriţie. Deficienţa poate duce apoi la o rată de creştere scăzută, performanţe scăzute şi rezultate slabe de creştere. Chiar boala şi uzura ireparabilă a articulaţiilor câinelui pot fi exacerbate sau chiar declanşate de mâncarea necorespunzătoare. Acesta este motivul pentru care adăugarea de nutrienţi selectati, echilibraţi pentru a se potrivi vârstei şi nevoilor câinelui, este foarte recomandată.
La câinii tineri, alimentaţia potrivită asigură o creştere sănătoasă, oase puternice şi musculatură puternică. În timpul antrenamentelor şi a altor situaţii de stres, cum ar fi spectacole, vânătoare, curse, etc câinii necesită îngrijire optimă, precum cea oferită de Cafortan.

Câinii care necesită îngrijire şi absorbţie ridicată de substanţe naturale, cum ar fi animalele gestante şi care alăptează, bolnave sau în curs de recuperare, ar trebui să li se administreze de două ori valoarea zilnică normală. În mod similar, câini bătrâni, pot suferi de un deficit absolut în aprovizionarea cu substanţe biologice către organele vitale (absorbţie dereglată din cauza vârstei).
Calciul (4,49%) şi fosforul (2,20%), sunt prezente în cantităţi considerate ideale pentru câini moderni, adică un raport de 2:1, si sunt usor de absorbit - un factor crucial - cu alte cuvinte, câinele va fi capabil să absoarbă şi să convertească aceste substanţe cu uşurinţă. Cantitatea mică de grăsime găsită în grăsimea vegetală (de exemplu, lecitina de înaltă calitate). Proteina se bazează pe aminoacizi. Cenuşă brută constă în principal din minerale şi oligoelemente. Fibrele brute sunt elementul-cheie structural din plante şi acţionează ca întăritor vital pentru sistemul digestiv al cainelui.

De îndată ce puii au fost intarcati, aceştia ar trebui să fie primească între 1 şi 4 comprimate pe zi, dizolvate în apă caldă, în funcţie de dimensiune şi de rasă, amestecate cu mâncarea zilnică. Puilor cu vârsta de 12 săptămâni şi mai mult şi căţeilor tineri bine dezvoltaţi, le poat fi administrate aceeaşi doză ca şi câinilor adulţi aparţinând aceleiaşi rase.

Ingrediente: Drojdii, minerale, lapte / produse lactate, produse vegetale, seminte, alge, proteinhydrolysat, hemoglobina.
Analiza medie: proteina bruta 39,0%, grasime bruta 4,3%, fibre brute 1,7%, cenuşă brută 20,7%, 4,49% calciu, fosfor 2,2%, 2% potasiu, magneziu 1% .

Pe kg: 200.000 UI de vitamina A 672 E, B1 200 mg, 200 mg B2, B6 100 mg, vitamina B12 1.000 micrograme, C 1.000 mg, D3 10.000 UI E 671, E / alfa-tocopherolacetate 1.000 mg, biotină 6.000 g, 3.000 de colină mg, acid folic 40 mg, 50 mg inosite, niacina 1.200 mg, calciu-D-pantotenat de 500 mg, DL-metionină 6,000 mg, acid citric.

Oligoelemente: 2.800 mg de fier ca E 1 din fier (ll) sulfaţi monohidrat, 12 mg de iod şi E 2 de la iodat de calciu, 75 mg de cupru şi E 4 din cupru (ll) pentahidrat de sulfat, 250 mg de mangan şi E 5 din mangan ( LL) oxid, 1 mg, molibden şi E 7 din sodiummölybdate, 0,5 mg de seleniu ca E 8 din selenit de sodiu, 300 mg zinc şi E 6 din oxid de zinc.

Recomandări regulate, de zi cu zi de alimentare:
- 5 kg = 3 comprimate
- 10 kg = 6 comprimate
- 20 kg = 12 comprimate
- 30 kg = 18 comprimate
Doza optima: 3 tablete pe 5 kg greutate corporală.
1 comprimat = 500 mg

Disponibil la cutie de 1000 g

Pentru informatii si comenzi :

Adrian - 0746.250.300

http://champion-of-rings.ro/contact/

http://champion-of-rings.ro/
(Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 23-06-2015 03:37 PM de Mr. Amstaff.)
29-08-2012 08:01 PM
Vizitează site-ul acestui utilizator Găseşte toate mesajele acestui utilizator Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Google ADS
GoogleADS

Some ADS
29-08-2012 08:01 PM
Killuminati Deconectat
Junior
**

Alăturat: Sep 2012
Reputaţie: 1
Multumiri acordate: 2
Multumiri primite: 4
RE: CAFORTAN
Salut -

Am achizitionat si eu de curand Cafortan datorita numeroaselor vorbe de bine legate de acest supliment si as avea si eu o scurta intrebare. Am doi catei amstaff, 10 saptamani femela de 8.5 kg, respectiv 14 saptamani mascul de 12.5 kg, si le dau 4 mese la orele 7 - 11 - 16 - 20, 3 mese constituind granule Royal Canin Maxi Junior Active (175 gr. portia) si 1 masa (cea de la 16) constituind piept de pui cu orez, morcov, ardei, rosie, fara condimente (150 gr. piept de pui, 50 gr orez etc).

Tinand cont ca hrana este superpremium, ce dozaj mi-ai recomanda pentru catei referitor la Cafortan ? Medicul mi-a spus sa le dau doar undeva pe la 12 zile pe luna, dozaj standard raportat la masa corporala. Ce parere ai ? As putea sa le dau zilnic totusi ?

Merci anticipat si o seara faina !

Cu stima,

Mihai

P.S. Am sa postez si cateva poze cu juniorii curand Smile
06-09-2012 09:51 PM
Găseşte toate mesajele acestui utilizator Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Champion Of
Rings Kennel
Deconectat
Administrator

Multumiri acordate: 5
Multumiri primite: 20
(06-09-2012 09:51 PM)Killuminati a scris:  Salut -

Am achizitionat si eu de curand Cafortan datorita numeroaselor vorbe de bine legate de acest supliment si as avea si eu o scurta intrebare. Am doi catei amstaff, 10 saptamani femela de 8.5 kg, respectiv 14 saptamani mascul de 12.5 kg, si le dau 4 mese la orele 7 - 11 - 16 - 20, 3 mese constituind granule Royal Canin Maxi Junior Active (175 gr. portia) si 1 masa (cea de la 16) constituind piept de pui cu orez, morcov, ardei, rosie, fara condimente (150 gr. piept de pui, 50 gr orez etc).

Tinand cont ca hrana este superpremium, ce dozaj mi-ai recomanda pentru catei referitor la Cafortan ? Medicul mi-a spus sa le dau doar undeva pe la 12 zile pe luna, dozaj standard raportat la masa corporala. Ce parere ai ? As putea sa le dau zilnic totusi ?

Merci anticipat si o seara faina !

Cu stima,

Mihai

P.S. Am sa postez si cateva poze cu juniorii curand Smile

Salut,

cainii mei primesc doua mese pe zi constituite din granule cu legume si carne. Cafortan primesc conform prospectului produsului zilnic timp de doua luni, dupa care fac pauza 1 luna si continui dupa acest program.
In curand voi avea disponibile si alte produse din gama Cafortan la fel de eficiente ca si acesta.

http://champion-of-rings.ro/
06-09-2012 10:21 PM
Vizitează site-ul acestui utilizator Găseşte toate mesajele acestui utilizator Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Killuminati Deconectat
Junior
**

Multumesc mult pentru sfaturi ! Voi merge pe 2 luni cu 1 luna pauza si eu.
06-09-2012 11:28 PM
Ionut Deconectat
Junior
**

Reputaţie: 5
Multumiri acordate: 0
Multumiri primite: 10
Cafortan este peste K9 ( in opinia mea ) . Cat de curand ii voi lua si eu lu Ares un flacon.
07-09-2012 04:07 PM
Joker Deconectat
Administrator

Aceeias opinie o am si eu fata de `` duelul `` k9-cafortan
07-09-2012 04:20 PM
nicolae Deconectat
Intermediara

Reputaţie: 3
Multumiri primite: 7
Hrănirea recomandare:
Zilnic - periodic:
Greutatea corporală ...
... Pana la 5 kg: 3 comprimate
... Pana la 10 kg: 6 comprimate
... Pana la 20 kg: 12 comprimate
... Pana la 30 kg: 18 comprimate

Dozaj Orientarea:
3 tablete pe Cafortan 5 kg greutate corporală.
1 comprimat = 500 mg.
07-09-2012 05:02 PM
Killuminati Deconectat
Junior
**

Nicolae, acele dozaje sunt foarte bune, dar dupa cum s-a discutat si mai sus, cam toata lumea recomanda a administra aceste vitamine cu pauze. Conteaza mult si ce hrana le dai. Daca hrana este superpremium si contine aproape tot ce au cainii nevoie, o pauza din cand in cand este foarte buna, pentru ca si excesul de vitamine poate sa strice.
07-09-2012 08:14 PM
Joker Deconectat
Administrator

Excesul de vitamine afecteaza ficatul.
07-09-2012 10:27 PM
nicolae Deconectat
Intermediara

Reputaţie: 3
Multumiri primite: 7
gu riscul sa te contrazic acest produs nu contine nici o vitamina farmaceutica deci risc zero.indiferent de cat superpremium este hrana tine cont ca este una industriala deci si rata de absorbtie de catre organism este mai scazut.uite ce contine

Produsele drojdii, minerale, lapte / produse lactate, vegetale subproduse, seminte, alge, proteine ​​hidrolizată, hemoglobina.

la fel ca si in cazul lui k9 complet motion aceste produse sant doar suplimente la hrana nu faceti asemanarea intre produsele speciale cu vitamine si minerale si mai ales nu ascociati produsele astea cu calciul.aceste produse doar suplimenteaza carentele si deficientele din hrana cainelui.sall
08-09-2012 07:50 AM
Postează răspuns 

[-]
Share/Bookmark (Arata tot)
Facebook Linkedin Technorati Twitter Digg MySpace Delicious

Posibile subiecte înrudite...
Subiect: Autor Răspunsuri Vizualizări: Ultimul mesaj
  Cafortan ? C. Andrei 4 727 23-02-2016 04:34 PM
Ultimul mesaj: Zaza
  cafortan dydy83 1 1,178 27-05-2014 09:42 PM
Ultimul mesaj: Lucian
  Pet phos grand chien vs cafortan vs power dog SasLeia 0 3,280 07-02-2013 11:20 PM
Ultimul mesaj: SasLeia

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)
▲ Reîntoarce-te SusContactează-ne Amstaff Romania Forum Mod (Arhivă) Uşor

AmStaff Romania © 2012-2017 Toate drepturile rezervate autorilor