Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Chop, băiatul meu în vârstă de 2 luni și 6 zile
Autor Mesaj
Mihaiduda Deconectat
Baby

Alăturat: Jan 2016
Reputaţie: 0
Multumiri acordate: 0
Multumiri primite: 0
Chop, băiatul meu în vârstă de 2 luni și 6 zile
Salutare, dragi iubitori de animale! În cursul zilei de ieri am achiziționat un puișor dr Amstaff în vârstă de 2 luni și 6 zile. Mi-a fost recomandat să îl hrănesc cu PROFINE JUNIOR MEAL PUPPY. Este ok aceasta mancare? Având în vedere că îl am de ieri, de astăzi încerc să îi fixez 3 mese pe zi. Întrebarea mea este dacă pot începe să îi dau puțin orez cu pui și morcovi (toate fierte). Aș putea să încep să îl scot afară câte 5-10 minute pe zi? Menționez că are facute deja 2 vaccinuri (împotriva parovirozei și a bolii Carré). Când ar trebui să merg cu el la veterninar pentru alte vaccinuri? Eu mai am un câine și țin să menționez că atunci când ies cu el afară, micul Chop plânge până ne întoarcem. Aștept sfaturi din partea voastră. Poze cu puiul și cu vaccinurile+deparazitările făcute le atașez într-un link mai jos.

http://m.imgur.com/a/2UOeN
04-01-2016 03:52 PM
Găseşte toate mesajele acestui utilizator Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Google ADS
GoogleADS

Some ADS
04-01-2016 03:52 PM
Rona_Alex Deconectat
Baby

Alăturat: Dec 2015
Multumiri acordate: 1
Multumiri primite: 5
RE: Chop, băiatul meu în vârstă de 2 luni și 6 zile
(04-01-2016 03:52 PM)Mihaiduda a scris:  Salutare, dragi iubitori de animale! În cursul zilei de ieri am achiziționat un puișor dr Amstaff în vârstă de 2 luni și 6 zile. Mi-a fost recomandat să îl hrănesc cu PROFINE JUNIOR MEAL PUPPY. Este ok aceasta mancare? Având în vedere că îl am de ieri, de astăzi încerc să îi fixez 3 mese pe zi. Întrebarea mea este dacă pot începe să îi dau puțin orez cu pui și morcovi (toate fierte). Aș putea să încep să îl scot afară câte 5-10 minute pe zi? Menționez că are facute deja 2 vaccinuri (împotriva parovirozei și a bolii Carré). Când ar trebui să merg cu el la veterninar pentru alte vaccinuri? Eu mai am un câine și țin să menționez că atunci când ies cu el afară, micul Chop plânge până ne întoarcem. Aștept sfaturi din partea voastră. Poze cu puiul și cu vaccinurile+deparazitările făcute le atașez într-un link mai jos.

http://m.imgur.com/a/2UOeN

Salutare si bine ai venit printre noi . Referitor la mancare care ti.a fost recomandata nu stiu sa iti dau detalii dar poate se gaseste cineva care o foloseste sau care o cunoaste. Orez poti sa ii dai linistit eu ii dau puiutei mele de la 6 saptamani dar exclusa carnea de porc ( pui/vita/cal/peste/curcan) si fara ceapa, mazare , fasole ,soia.ii poti face si supa cu aceleasi ingrediente .Data urmatoarei vizite la vet in principiu la 2 sapt de la ultimul vaccin . De scos afara... parerile sunt impartite... eu am scos.o de cateva ori seara doar pe trotuar nu in iarba pt ca stau la bloc si treptat vr sa se obisnuiasca nu zgomotele.
04-01-2016 05:42 PM
Sandokan Deconectat
Puppy
*

Alăturat: Jan 2014
Reputaţie: 3
Multumiri acordate: 7
Multumiri primite: 33
dai si orez , si morcov si carne de pui fara os de pui. fierte. vaccinuri se face la diferenta de 2 sapt una de alta.. sa nu il scotii acuma afara e prea mic , frig.
04-01-2016 07:22 PM
rosca_alecsandru Deconectat
Baby

Alăturat: Feb 2016
Salut! O intebare amstaff sau pitbullİmage
13-02-2016 05:28 PM
rosca_alecsandru Deconectat
Baby

http://imgur.com/bjPcFzN
13-02-2016 05:29 PM
Zaza Deconectat
Baby

Reputaţie: 1
Multumiri primite: 5
Referitor la carnetul de sanatate nu e ok nu as crede ca are vaccinurile facute, trebuie sa aibe eticheta sticlutei lipita cu termen de valabilitate. Eu as zice sa il duci u vaccin sa fi sigur ca sunt facute
13-02-2016 05:48 PM
Postează răspuns 

[-]
Share/Bookmark (Arata tot)
Facebook Linkedin Technorati Twitter Digg MySpace Delicious

Posibile subiecte înrudite...
Subiect: Autor Răspunsuri Vizualizări: Ultimul mesaj
  amstaff 5 luni Sensi 4 1,699 22-02-2016 07:31 PM
Ultimul mesaj: Sandokan

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)
▲ Reîntoarce-te SusContactează-ne Amstaff Romania Forum Mod (Arhivă) Uşor

AmStaff Romania © 2012-2018 Toate drepturile rezervate autorilor