Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Comportament agresiv
Autor Mesaj
duta.cosmin10 Deconectat
Baby

Alăturat: Jan 2016
Reputaţie: 0
Multumiri acordate: 1
Multumiri primite: 0
Comportament agresiv
Salut ! In familia mea a aparut un nou membru , un puiut de Amstaff in varsta de 6 saptamani . Este prima data cand am o responsabilitatea atat de mare de a creste un caine , nu am experienta si sper sa primesc cateva sfaturi de care am nevoie. Ma ingrijoreaza faptul ca desi puiutul are o varsta frageda mi-a capsat ambele maini inclusiv picioarele , musca tot ce prinde si nu stiu cum sa-l dezvat de asta.Am citit diferite chestii cum ca trebuie sa il bat sa ii arat ca eu sunt "seful" si ca trebuie sa ma asculte , dar mi se pare o prostie, plus ca mi-e mila sa lovesc bietul catel .Stiu ca este o rasa cu un grad ridicat de agresivitate , dar nu ma asteptam sa fie atat de rau de la o varsta asa mica . Initial am crezut ca ii cresc dintii si simte nevoia sa roada ceva , am umplut casa de jucarii speciale pentru ros , degeaba , tot de maini ii place sa muste. Sper sa ma invete cineva ce trebuie sa fac . Multumesc!
30-01-2016 08:49 PM
Găseşte toate mesajele acestui utilizator Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Google ADS
GoogleADS

Some ADS
30-01-2016 08:49 PM
duta.cosmin10 Deconectat
Baby

RE: Comportament agresiv
(30-01-2016 09:06 PM)Sandokan a scris:  insemna ca e caine bun daca musca.eu zic sa i tai coada si sa il arzi pe nas ca sa il faci mai rau.

Pai nu vreau sa il fac mai rau , dimpotriva
30-01-2016 09:11 PM
duta.cosmin10 Deconectat
Baby

(30-01-2016 09:12 PM)Sandokan a scris:  domne, de ce ai optat ptr aceasta rasa daca nu te simti in stare sa il controlezi? daca te plangi acum cand are 6 sapt. la un an de zile ce vei face , nu te gandesti ca daca te prinde te face zob. daca te simte ca iti e frica de el, ai puso (ma refer cand va fi mare )

Nu imi e frica de el , problema e ca nu stiu cum sa il controlez , daca te uiti atent in mesajul postat cer un sfat pentru a ma impune in fata lui , am spus foarte clar ca nu am experienta . si am fost destul de constient ce ma asteapta cand am ales rasa asta
30-01-2016 09:16 PM
Sandokan Deconectat
Puppy
*

Alăturat: Jan 2014
Reputaţie: 3
Multumiri acordate: 7
Multumiri primite: 33
citeste , cumetre informatii predresaj, dresaj internetul e plin , gasesti si in acest site astfel de informatii ,, dar e greu cu cititul, mai usor sa isi consume altii timpul ptr a va da informatii.
30-01-2016 09:18 PM
duta.cosmin10 Deconectat
Baby

(30-01-2016 09:18 PM)Sandokan a scris:  citeste , cumetre informatii predresaj, dresaj internetul e plin , gasesti si in acest site astfel de informatii ,, dar e greu cu cititul, mai usor sa isi consume altii timpul ptr a va da informatii.

Bine cumetre ! Nu te-a obligat nimeni sa-mi dai un raspuns , dar oricum mi-ai fost de foarte mare ajutor . Esti un erou , mersi!
30-01-2016 09:25 PM
Sandokan Deconectat
Puppy
*

Alăturat: Jan 2014
Reputaţie: 3
Multumiri acordate: 7
Multumiri primite: 33
de ce ti-as da vreun raspuns elocvent si util? invata din propria experienta, nu mura in gura.citeste.
30-01-2016 09:33 PM
duta.cosmin10 Deconectat
Baby

(30-01-2016 09:33 PM)Sandokan a scris:  de ce ti-as da vreun raspuns elocvent si util? invata din propria experienta, nu mura in gura.citeste.

O sa tin cont de sfatul tau si o sa citesc
30-01-2016 09:36 PM
NunuMic Deconectat
Moderator

Alăturat: Jan 2015
Multumiri acordate: 0
Multumiri primite: 8
Smile

İmage
01-02-2016 07:50 PM
EduardNou Deconectat
Baby

Alăturat: Jul 2014
Multumiri acordate: 16
aceiasi problema am avuto si eu cu cateaua mea frateSmile)de la 2 luni pana la 4 musca tot ce prindea..(cand dormea si o trezeam sarea la mine parca era turbata)Smile) ....dar important e sa iti petreci timp cu ea sa o hranesti cum trebuie si cu dresajul... gasesti o gramada de tutoriale pe youtube...aici pe forum o gramada de informatii...stai linistit e varsta .a mea are acum 1 an si 3 luni si e foarte docila si ascultatoarea ..Succes ...si nu te speria ca o sa fie bineSmile)
03-02-2016 07:08 PM
Postează răspuns 

[-]
Share/Bookmark (Arata tot)
Facebook Linkedin Technorati Twitter Digg MySpace Delicious

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)
▲ Reîntoarce-te SusContactează-ne Amstaff Romania Forum Mod (Arhivă) Uşor

AmStaff Romania © 2012-2018 Toate drepturile rezervate autorilor