Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 1 voturi - 5 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Corcit sau rasa
Autor Mesaj
Sașa Deconectat
Baby

Alăturat: Jun 2015
Reputaţie: 0
Multumiri acordate: 16
Multumiri primite: 0
Corcit sau rasa
Salut.
Ea e Sașa, are 2 luni, am luat-o de la cineva care avea mai multi astfel de catei.
Avea mama, care era foarte frumoasa, si inca vreo 5 catei.Am intrebat si de tata, si mi-a zis ca a dat femela la un vecin, si m-a chemat sa-l vad, dar vecinu`sau nu era acasa, in fine. Am cateva dubii in ceea ce priveste rasa;De ce tine urechiile in felul asta?; piciorusele mi se par putin prea mari pentru cum este acum. Am facut si cateva poze:

http://postimg.org/image/576x3nb7b/
http://postimg.org/image/n5bwj8en1/
http://postimg.org/image/tupqxjtjb/
http://postimg.org/image/4m2t1l5jn/
http://postimg.org/image/6sg6di149/
http://postimg.org/image/bm5l4m19b/

Mai am o problema cu ea, in ceea ce priveste muscatul; musca foarte tare, baga toate prostiile in gura, musca din pietre, musca aproape tot ce vede in fata.
Mi se pare ciudat faptul ca doar pe mine ma musca, din toata familia..adica mai are intentia sa muste si pe alt cineva, dar n-o face doar daca o enerveaza, spre deosebire de mine, cand ma vede , ma musca..
09-06-2015 04:36 PM
Găseşte toate mesajele acestui utilizator Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Google ADS
GoogleADS

Some ADS
09-06-2015 04:36 PM
greeneyes Deconectat
Puppy
*

Alăturat: Mar 2015
Multumiri acordate: 1
Multumiri primite: 20
RE: Corcit sau rasa
E tare simpatica. <3 Daca nu are pedigree, e metis. Dar e o dulceata, sa-ti traiasca! In privinta muscatului, e normal, ii cresc dintii. Pana pe la 4-5 luni asa va fi. Se mai tempereaza de pe la 3 luni jumate, oricum. Roade tot ce prinde, dar e datoria ta sa o inveti ce e voie si ce nu. Cand roade ce nu trebuie (inclusiv mainile tale), spune-i ferm ''nu'' sau ''nu-i voie'' si da-i o alternativa de ros, o jucarie de a ei sau un os presat de la petshop, etc. In timp va intelege. De asemenea tot in perioada asta poti lucra la inhibarea muscaturii. Depinde de tine daca o vei lasa sa-ti mai roada degetele din cand in cand, dar usor sau...deloc. Cand te doare ii spui nu sau ''au''. Daca nu se opreste, te ridici si pleci. In timp va invata. E o scumpete mica care are nevoie de tine sa o inveti totul. Succes!
P.S. Nu o mai lasa sa roada bete.
09-06-2015 05:51 PM
 Multumiri acordate de: Sașa
Sașa Deconectat
Baby

Alăturat: Jun 2015
Multumiri acordate: 16
Multumesc Smile, am inteles ce vrei sa-mi spui; mersi, dar tot nu inteleg de ce tine urechiile lasate, se dezvolta in timp?
09-06-2015 10:19 PM
issa-harp Deconectat
Banned

Alăturat: May 2015
Multumiri acordate: 0
Multumiri primite: 4
Frate ala e bulldog. Nu cred ca are deloc amstaff in el. este un metis bulldog. Bulldogi tin urechile asa, au pigmentul asta , ochii mari si rotunzi si fruntea ridata.
09-06-2015 11:24 PM
issa-harp Deconectat
Banned

http://adevarul.ro/assets/adevarul.ro/MR...46x404.jpg
Ce zici, seamana?
09-06-2015 11:30 PM
 Multumiri acordate de: cornel4you
Gabiiiiii Deconectat
Baby

Alăturat: Apr 2015
Bulldog nu e . Si a mea tinea urechile lafel , dar nu le mai tine asa lasate Smile
10-06-2015 12:40 AM
issa-harp Deconectat
Banned

a zis cineva ca e bulldog . e metis frate si are si bulldog . tu sigur nu ai vr-un caine cu ped asa ca ......
10-06-2015 01:08 AM
issa-harp Deconectat
Banned

crede.ma, daca tine urechile asa si spune.ti. ca este staff/pit, mai bine jucati.va mario
10-06-2015 01:12 AM
daniel_mdi Deconectat
Baby

Alăturat: Dec 2014
Multumiri primite: 6
Daca nu are ped. eu zic ca e mix. In cazul de fata e rezultatul dintre doua mixturi. Daca femela avea ped nu o dădea la monta cu un mascul fara ped, daca masculul avea ped se mândrea cu el si avea cel puțin să-ți arate poze.
10-06-2015 08:28 AM
dianan88 Deconectat
Junior
**

Alăturat: Dec 2014
Reputaţie: 3
Multumiri acordate: 9
Multumiri primite: 27
Salutare!!!
In primul rand nu a zis nimeni ca are catelul ped, deci omul cred ca stie ca e metis...nu tre sa ii repete nimeni de 100 de ori , ca nu e un capat de tara. Majoritatea de pe forum avem metisi , asa ca bine ai venit printre noi Big Grin
In al doilea rand semana destul de bine cu puiutii de amstaff, ce va fi , vei afla cand se va face mai mare. Momentan mie personal imi place si consider ca e o frumusica.
Urechile isi vor modifica forma in timp asa ca momentan nu ai de ce sa iti faci griji. Daca consideri ca le tine prea blegi , le poti lega ca sa le ridice(nu te gandii ca e o schimbare f mare dar e ) sau desi nu sunt de acord, o poti cupa.
Nu o mai lasa sa roada bete, oase si alte chestii tari , pana nu ii cad dintii de lapte.
Iar la faza cu muscatul, ai rabdare cu ea, pana dupa ce ii cad dintii de lapte asa va face, tot ce trebuie tu sa faci e sa ii repeti in continuu ca nu e voie.
Pe la 2.5-3 luni poti incepe predresajul cu ea, gen sezi, culcat, asteapta, vino, stai etc
sper ca nu o scoti afara daca nu are schema de vaccinare completa ca se poate imbolnavii ff grav , chiar mortal(stiu...suna aiurea)
Fa-i si tu un topic in care sa o prezinti si sa ne spui ce mananca, ce boacane face etc...
Numai bine si asteptam topicul Wink
10-06-2015 11:44 AM
 Multumiri acordate de: Sașa , Sandokan
Postează răspuns 

[-]
Share/Bookmark (Arata tot)
Facebook Linkedin Technorati Twitter Digg MySpace Delicious

Posibile subiecte înrudite...
Subiect: Autor Răspunsuri Vizualizări: Ultimul mesaj
  intrebari legate de rasa amstaff Alleexxa 129 66,306 20-11-2017 03:00 PM
Ultimul mesaj: Pepsý
  respectare standard rasa - drept de monta razvan_wsc 7 2,878 27-05-2014 09:42 AM
Ultimul mesaj: Larsson

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 2 Musafir(i)
▲ Reîntoarce-te SusContactează-ne Amstaff Romania Forum Mod (Arhivă) Uşor

AmStaff Romania © 2012-2018 Toate drepturile rezervate autorilor