Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dietă B.A.R.F.
Autor Mesaj
Killuminati Deconectat
Junior
**

Alăturat: Sep 2012
Reputaţie: 1
Multumiri acordate: 2
Multumiri primite: 4
RE: Dietă B.A.R.F.
Corect ! Utile informatii, am sa le citesc cu atentie. Cat despre comparatia dintre mac si o masa naturala de casa, nu prea e valabila.

Ca sa poti face o comparatie relevanta, ai putea sa intrebi in felul urmator. Cam ce e mai bun pentru un culturist de performanta ? O masa naturala sau un shake proteic din zer ? Si te asigur ca acel shake proteic e de 10 ori mai sanatos protejandu-ti ficatul, colonul si alte organe, chiar daca e trecut prin procese industriale intr-adevar. E drept, hrana industriala la animale poate contine tot felul de mizerii, dar cel putin teoretic ea ar trebui sa aiba carne si legume bune pentru animale. E adevarat ca nu avem vreo garantie in privinta asta. Eu totusi vreau macar sa cred ca Orijen, Acana si alte firme care se respecta pun in mancare ceea ce scriu acolo.
07-09-2012 08:19 PM
Găseşte toate mesajele acestui utilizator Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Google ADS
GoogleADS

Some ADS
07-09-2012 08:19 PM
Joker Deconectat
Administrator

Alăturat: Aug 2012
Reputaţie: 7
Multumiri acordate: 0
Multumiri primite: 10
Eu sustin mancare de acasa,fiindca e un mare PLUS,n`am zis de boabe ca sunt mizerii sau ceva de genu dar daca sar ridica boabele MACAR la 60% din ce este ridicata in slavi am avea niste caini..
07-09-2012 10:25 PM
Vizitează site-ul acestui utilizator Găseşte toate mesajele acestui utilizator Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Killuminati Deconectat
Junior
**

Alăturat: Sep 2012
Reputaţie: 1
Multumiri acordate: 2
Multumiri primite: 4
Eu am discutat cu un bun crescator din Statele Unite si el mi-a spus ca ofera cainilor exclusiv hrana Blue Buffalo si a avut rezultate considerabile. Am cautat pe internet si nu am gasit nicaieri in Romania o asemenea hrana, insa dupa un google search pare a fi foarte populara in SUA. A auzit cineva de ea ?
07-09-2012 10:33 PM
Joker Deconectat
Administrator

Alăturat: Aug 2012
Reputaţie: 7
Multumiri primite: 10
Aceasta hrana este una superpremium marca S.U.A , este buna, dar nu prea e populara in Romania.
07-09-2012 10:36 PM
Vizitează site-ul acestui utilizator Găseşte toate mesajele acestui utilizator Citaţi acest mesaj într-un răspuns
SasLeia Deconectat
Puppy
*

Alăturat: Oct 2012
Reputaţie: 2
Multumiri primite: 0
daca te apuci sa dai barf cainelui, pai nu ii pui la 1 kg de orez 1 kg de piept de pui 2 ardei si 2 morcovi... ca mancarea aia nu ti-o mananca nici porcii...
asta trebuie de precizat, se poate cumpara din piata pentru cei din buc am gasit la obor inima ficat rinichi de vita 5 lei kg care se merita, ii bagi cateva kg carne putin si legume carnea trebuie sa fie in jur de 50% sau chiar mai mult din mancare. aia dieta barf dar cum sincer imi e lene, prefer sa ii dau boabe, si pe langa o bucata de carne, 1 2 galbenusuri sau oua intregi fierte pe saptamana, si legume daca am la indemana.
04-10-2012 05:14 PM
Madallinaaaaa Deconectat
Baby

Alăturat: Nov 2016
Reputaţie: 0
Multumiri primite: 0
Se pot da câteva idei de "meniuri" ca sa zic asa? Adică bun, am înțeles ce trebuie sa conțină aceasta dieta, însă nu am găsit pe niciun site ceva concret referitor la cantitatea exacta de carne (în grame), de legume (în grame), de semințe și toate cele pe care ar trebui sa i o dau câinelui zilnic. Înțeleg ca trebuie sa fie carne în mare parte, apoi oase, legume și fructe, kefir și semințe. Însă as vrea sa îmi spună cineva un "meniu" exact și cantitățile necesare pentru un pui de 5 luni. Mulțumesc!
09-02-2017 01:47 AM
Postează răspuns 

[-]
Share/Bookmark (Arata tot)
Facebook Linkedin Technorati Twitter Digg MySpace Delicious

Posibile subiecte înrudite...
Subiect: Autor Răspunsuri Vizualizări: Ultimul mesaj
  dieta sanatoasa la caine nicolae 1 4,392 07-10-2012 01:37 PM
Ultimul mesaj: Ionut

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)
▲ Reîntoarce-te SusContactează-ne Amstaff Romania Forum Mod (Arhivă) Uşor

AmStaff Romania © 2012-2017 Toate drepturile rezervate autorilor