Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Doni
Autor Mesaj
Lixandru Deconectat
Baby

Alăturat: Jul 2016
Reputaţie: 0
Multumiri acordate: 1
Multumiri primite: 0
RE: Doni
(25-07-2016 09:39 PM)adyd a scris:  
(25-07-2016 06:52 PM)Lixandru a scris:  
(22-07-2016 08:49 PM)adyd a scris:  Am hranit cei 8 puiuti ai mei cu Bosch Junior Maxi incepand de la varsta de 8 saptamani si s-au dezvoltat excelent. La 11 saptamani aveau intre 9Kg (cea mai mica fetita) si 11Kg (cel mai dezvoltat baiat), la 15 saptamani aveau intre 15.5 si 19.5 kg iar acum la 18 saptamani cei 2 ramasi au 17 kg fetita si 22.5 kg baiatul.
Sunt plini de energie si le straluceste blanita fara sa le dau nici un supliment alimentar. In plus fata de portia de boabe le mai dau zilnic cate un ou fiert si 4-5 biscuiti Petit Beurre.
Citeste pe sac sa vezi ce contine hrana, nici vorba de rumegus.
S-ar parea ca Acana, Orijen si Taste of Wild af fi superioare calitativ dar diferenta de calitate nu justifica pretul mai mult decat dublu.

Scuze ca intreb...dar ce cresti tu??PORCI?! Cum sa aibe 22,5 kg la 18 saptamani??In nici un caz nu erau kg de muschi...ca la 5 luni ce muschui au ei....Exista un standard la amstaff....ca pitt in nici un caz nu cred ca erau la 23 kg la nici 5 luni....Doamne fereste....eu am femela amstaff ,are un an si 21 kg..ce ii indopati asa..mai usor ca nu s porci..si nici Craciunu' nu-i.... DodgyAngryDodgyAngry

Nu ii indop, le dau aproximativ cantitatea de bobite recomandata pe ambalaj pentru varsta lor impartita in 3 mese zilnice, oul si cei cativa biscuiti normali nu cred ca constituie un supliment excesiv. Masculul de care vorbesc a fost de la inceput cel mai dezvoltat din cuib.
Acum o saptamana a venit in vizita un puiut pe care l-am dat acum o luna si avea "doar" 21.5 Kg.
Suna-ma pe Skype sa vezi ce muschi au de pe acum. Sunt puiuti inca in crestere, mamica lor pitbull e numai muschi are 2ani si 10 luni si 26Kg, taticul lor amstaff cu pedigree are 32 kg.

De curiozitate, femela ta amstaff are pedigre sau e luata de pe olx? Pune niste poze sa-i vedem muschii.

Nu are rost sa facem offtopic...cateaua mea NU are pedigree,si da,e luata de pe olx...nu stiu cum au ai vostrii atatea kg totusi...nu or face miscare,nu am idee...a mea zilnic alearga cel putin 1 ora jumate zilnic

Mai jos 2 link-uri cu poze cu ea Wink

https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t...e=5814323F

https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t...e=582D5628

İmage
25-07-2016 10:29 PM
Găseşte toate mesajele acestui utilizator Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Google ADS
GoogleADS

Some ADS
25-07-2016 10:29 PM
Lixandru Deconectat
Baby

(22-07-2016 08:49 PM)adyd a scris:  Am hranit cei 8 puiuti ai mei cu Bosch Junior Maxi incepand de la varsta de 8 saptamani si s-au dezvoltat excelent. La 11 saptamani aveau intre 9Kg (cea mai mica fetita) si 11Kg (cel mai dezvoltat baiat), la 15 saptamani aveau intre 15.5 si 19.5 kg iar acum la 18 saptamani cei 2 ramasi au 17 kg fetita si 22.5 kg baiatul.
Sunt plini de energie si le straluceste blanita fara sa le dau nici un supliment alimentar. In plus fata de portia de boabe le mai dau zilnic cate un ou fiert si 4-5 biscuiti Petit Beurre.
S-ar parea ca Acana, Orijen si Taste of Wild af fi superioare calitativ dar diferenta de calitate nu justifica pretul mai mult decat dublu.

Scuze ca intreb...dar ce cresti tu??PORCI?! Cum sa aibe 22,5 kg la 18 saptamani??In nici un caz nu erau kg de muschi...ca la 5 luni ce muschui au ei....Exista un standard la amstaff....ca pitt in nici un caz nu cred ca erau la 23 kg la nici 5 luni....Doamne fereste....eu am femela amstaff ,are un an si 21 kg..ce ii indopati asa..mai usor ca nu s porci..si nici Craciunu' nu-i.... DodgyAngryDodgyAngry

Nu ii indop, le dau aproximativ cantitatea de bobite recomandata pe ambalaj pentru varsta lor impartita in 3 mese zilnice, oul si cei cativa biscuiti normali nu cred ca constituie un supliment excesiv. Masculul de care vorbesc a fost de la inceput cel mai dezvoltat din cuib.
Acum o saptamana a venit in vizita un puiut pe care l-am dat acum o luna si avea "doar" 21.5 Kg.
Suna-ma pe Skype sa vezi ce muschi au de pe acum. Sunt puiuti inca in crestere, mamica lor pitbull e numai muschi are 2ani si 10 luni si 26Kg, taticul lor amstaff cu pedigree are 32 kg.

De curiozitate, femela ta amstaff are pedigre sau e luata de pe olx? Pune niste poze sa-i vedem muschii.

Nu are rost sa facem offtopic...cateaua mea NU are pedigree,in schimb alearga zilnic 1 ora jumate Wink

İmage
25-07-2016 10:33 PM
Lixandru Deconectat
Baby

(25-07-2016 10:29 PM)Lixandru a scris:  

Nu are rost sa facem offtopic...cateaua mea NU are pedigree,si da,e luata de pe olx...nu stiu cum au ai vostrii atatea kg totusi...nu or face miscare,nu am idee...a mea zilnic alearga cel putin 1 ora jumate

Mai jos 2 link-uri cu poze cu ea Wink

https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t...e=5814323F

https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t...e=582D5628
25-07-2016 10:34 PM
Anitaa Deconectat
Moderator

Alăturat: Jan 2014
Reputaţie: 6
Multumiri acordate: 26
Multumiri primite: 65
Adyd ce varsta au catelusi acum ?
A mea are 13 kg la 3 luni si jumatate si mi se pare ca e mult. La varsta de 18 saptamani e imposibil sa fie doar muschi,sunt prea mici. Plus ca sunt si mix-uri.
Mai jos iti las o poza cu ea de ieri facuta. La o femela sa fie in standard stiu ca la maturitate trebuie sa aibe maxim 25 kg si masculul 30.
İmage

İmage
26-07-2016 11:53 AM
adyd Deconectat
Amator

Alăturat: May 2014
Multumiri acordate: 0
Multumiri primite: 6
Maine implinesc 21 saptamani (4 luni si 24 zile au astazi). La postarea precedenta nu am numarat corect saptamanile. Fetita pe care o mai am are 17 Kg iar baiatul 22.5, ea e chiar supla iar baiatul este masiv cu osatura puternica, deja are labele mai mari decat mamica lui. Pe 28.06 inainte de ultimul vaccin ( la 3 luni si 26 de zile) mai aveam 2 fetite care cantareau putin peste 15Kg iar baietelul avea 17.5Kg.
26-07-2016 02:01 PM
Anitaa Deconectat
Moderator

Alăturat: Jan 2014
Reputaţie: 6
Multumiri acordate: 26
Multumiri primite: 65
Aa pai aproape de 5 luni si fiind mascul se poate. Doar ca tot mi se pare mult.

İmage
26-07-2016 02:20 PM
adyd Deconectat
Amator

Alăturat: May 2014
Multumiri acordate: 0
Multumiri primite: 6
Uite cateva poze facute acum si una impreuna cu maicasa acum 2 zile
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
26-07-2016 02:37 PM
Postează răspuns 

[-]
Share/Bookmark (Arata tot)
Facebook Linkedin Technorati Twitter Digg MySpace Delicious

Posibile subiecte înrudite...
Subiect: Autor Răspunsuri Vizualizări: Ultimul mesaj
Sad Doni Bogdan91 0 611 25-06-2016 03:41 PM
Ultimul mesaj: Bogdan91

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)
▲ Reîntoarce-te SusContactează-ne Amstaff Romania Forum Mod (Arhivă) Uşor

AmStaff Romania © 2012-2018 Toate drepturile rezervate autorilor