Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ea este Tasha..."colega mea" :))
Autor Mesaj
dianan88 Deconectat
Junior
**

Alăturat: Dec 2014
Reputaţie: 3
Multumiri acordate: 9
Multumiri primite: 27
Ea este Tasha..."colega mea" :))
Buna! Ea este Tasha... un metis in varsta de 5 luni pe care am adoptat-o prin noiembrie si de atunci ne face toate zilele mult mai frumoase. Am terminat cu vaccinurile si deparazitarile obligatorii si acum ne bucuram de cat mai multe plimbari in parc. E un caine receptiv si ascultator si pana acum am invatat-o doar comenzile esentiale ( sezi, culcat,asteapta, aici si NU) iar singura a invatat sa faca treaba mare la baie(in caz ca nu raspund la apel ).
Probleme cu " stricaciuni" nu am avut pana acum dar nici nu prea i-am dat ocazia pentru ca in timpul zilei sta in curte iar seara in casa (de cand e f frig o duc la mama de dimineata si o iau seara- denumesc aceasta activitate gradinita sau afterschool Smile) )
In rest ce sa va mai zic...nu stiu...doar ca ma bucur ca am gasit o comunitate misto cu multe sfaturi si de unde am avut cate ceva de invatat.

Renul lui Mos Craciun TASHA: http://youtu.be/DgCs7vT5gsw

Tasha Amstaff 5 luni: http://youtu.be/q7NRYl2R23I

https://www.dropbox.com/s/7b3utcjvk6d5s8...0.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/hgpu6wx1n775ke...9.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/opxlj6dqo95g7m...9.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/tj5ibjkzlq26mb...5.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/el03ogfnn46wji...7.jpg?dl=0
16-01-2015 09:25 PM
Găseşte toate mesajele acestui utilizator Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Google ADS
GoogleADS

Some ADS
16-01-2015 09:25 PM
Alleexxa Deconectat
Avansat

Alăturat: Feb 2013
Reputaţie: 7
Multumiri acordate: 0
Multumiri primite: 63
RE: Ea este Tasha..."colega mea" :))
Are trasaturi de pitbull. Sa-ti traiasca, e o scumpa. De unde ati adoptat-o?

İmage
16-01-2015 10:51 PM
dianan88 Deconectat
Junior
**

Alăturat: Dec 2014
Reputaţie: 3
Multumiri acordate: 9
Multumiri primite: 27
Chestia cu pitbullul mi s-a mai zis...cand am vazut-o prima data am zis ca e pit , vet a zis ca duce mai mult a amstaff, pe net cand am cautat (si am cautat ) am vazut ca amstaffii puri sunt mai robusti, picioarele mai scurte ... ea seamana si cu pitt si cu amstaff iar in carnet am trecut-o metis si atat pt ca a zis vet ca nu are optiunea de metis pitt sau metis amstaff. Eu am apucat sa ii zic amstaff si sa ma interesez mai mult de rasa asta...plus ca daca ii zic cuiva ca e amstaff nu prea comenteaza...daca ii zic ca e pitt banuiesc ca stii si tu reactiile lor.
Iar cu adoptia a fost pe neaspteptate...m-am dus cu sotul meu sa se intalnesca cu un prieten si ala a venit si cu ea dar nu in lesa...prima data nici nu mi-am dat seama ca era cu el. Eu m-am jucat putin cu cateaua si ma gandeam ce naiba cauta pe acolo si ala mi-a zis ca e cu el. Sotul l-a intrebat la misto "nu mi-l dai mie?" Si ala a zis da( si fara bani)...si uite asa m-am trezit cu un puiut frumos, destept si iubaret.
Ideea e ca eu de mult imi doream un caine dar stiam ca e o responsabilitate mare(cel putin mie asa mi se pare). Stiam ca imi trebuie timp, rabdare si ceva bani. Dar cum deja imi doream un copil , Tasha este "pregatirea dinaintea furtunii" Tongue
16-01-2015 11:41 PM
Alleexxa Deconectat
Avansat

(16-01-2015 11:41 PM)dianan88 a scris:  Chestia cu pitbullul mi s-a mai zis...cand am vazut-o prima data am zis ca e pit , vet a zis ca duce mai mult a amstaff, pe net cand am cautat (si am cautat ) am vazut ca amstaffii puri sunt mai robusti, picioarele mai scurte ... ea seamana si cu pitt si cu amstaff iar in carnet am trecut-o metis si atat pt ca a zis vet ca nu are optiunea de metis pitt sau metis amstaff. Eu am apucat sa ii zic amstaff si sa ma interesez mai mult de rasa asta...plus ca daca ii zic cuiva ca e amstaff nu prea comenteaza...daca ii zic ca e pitt banuiesc ca stii si tu reactiile lor.
Iar cu adoptia a fost pe neaspteptate...m-am dus cu sotul meu sa se intalnesca cu un prieten si ala a venit si cu ea dar nu in lesa...prima data nici nu mi-am dat seama ca era cu el. Eu m-am jucat putin cu cateaua si ma gandeam ce naiba cauta pe acolo si ala mi-a zis ca e cu el. Sotul l-a intrebat la misto "nu mi-l dai mie?" Si ala a zis da( si fara bani)...si uite asa m-am trezit cu un puiut frumos, destept si iubaret.
Ideea e ca eu de mult imi doream un caine dar stiam ca e o responsabilitate mare(cel putin mie asa mi se pare). Stiam ca imi trebuie timp, rabdare si ceva bani. Dar cum deja imi doream un copil , Tasha este "pregatirea dinaintea furtunii" Tongue

Nu mai credeti tot ce zic veterinarii legat de rase fiindca nu sunt in masura sa spuna ce rasa sunt. Amstaff nu e!

İmage
17-01-2015 12:22 AM
Razvan1994 Deconectat
Moderator

Alăturat: Aug 2014
Reputaţie: 0
Multumiri primite: 33
Si eu zic la fel un mix staff/pit mai mult spre pit ! Sa iti traiasca Big Grin in general oamenii cand vad un staff, pit, rot, bulldog rase de genu ne cam evita ca sa zic asa si in tarc ne accepta mai greu . Nu stiu ca cel mai mult conteaza cum iti cresti caine . Sunt multi care au pisici pe bateriiSmile)( bichon si celalte rase mici) sunt mai artagosi ca si prietenii nostri Big Grin
17-01-2015 10:52 AM
Alleexxa Deconectat
Avansat

(17-01-2015 10:52 AM)Razvan1994 a scris:  Si eu zic la fel un mix staff/pit mai mult spre pit ! Sa iti traiasca Big Grin in general oamenii cand vad un staff, pit, rot, bulldog rase de genu ne cam evita ca sa zic asa si in tarc ne accepta mai greu . Nu stiu ca cel mai mult conteaza cum iti cresti caine . Sunt multi care au pisici pe bateriiSmile)( bichon si celalte rase mici) sunt mai artagosi ca si prietenii nostri Big Grin

Cu siguranta! Pe langa pechineza pe care am avut-o Mascha e nimic. Aia daca ar fi avut talia Maschei si structura ei cred ca facea ravagii,atat oamenii cat si cainii. Au fost multe cazuri in care rase de genul au fost provocate de rasele mici si s-a lasat cu bataie,apoi s-a spus ca e din cauza cainelui ca e periculos/agresiv,piticania nu are nici o vina. Cum suntem noi obligati sa-i tinem in lesa asa ar trebui sa-i tina si proprietarii de pufosenii. Multi care detin bichoni,pechinezi,yorkie,shih tzu etc. si stau la bloc ii lasa fara lesa cand ii scot la plimbare si cand vad un caine de talie medie/mare vine si se da la ei...

İmage
17-01-2015 02:40 PM
Razvan1994 Deconectat
Moderator

Asa e jur Big Grin opi tot ei striga la noi daca cumva maraie ai nostrii catre pisicile lor Smile) in fine noi suntem cam rau vazuti dar in fine eu imi iubesc cainele poate mai mult decat si-l iubesc cei cu bichon etc.
17-01-2015 04:02 PM
Alleexxa Deconectat
Avansat

(17-01-2015 04:02 PM)Razvan1994 a scris:  Asa e jur Big Grin opi tot ei striga la noi daca cumva maraie ai nostrii catre pisicile lor Smile) in fine noi suntem cam rau vazuti dar in fine eu imi iubesc cainele poate mai mult decat si-l iubesc cei cu bichon etc.

Eu iubesc cainii mai mult decat iubesc oamenii (exclus cei apropiati mie,desigur)

İmage
18-01-2015 01:21 AM
Razvan1994 Deconectat
Moderator

Sunt mai buni caini ca si majoritatea oamenilor Big Grin
18-01-2015 08:16 AM
silviu29 Deconectat
Baby

Alăturat: Jan 2015
Multumiri acordate: 5
Multumiri primite: 0
Alleexxa m-ai lasat masca "Eu iubesc cainii mai mult decat iubesc oamenii" deci cred ca 70% dintre pamanteni iubesc animalele nu numai cainii , dar nu pot sa imi imaginez cum sa iubesti mai mult un caine decat un om...mda trist Sad
19-01-2015 10:52 AM
Postează răspuns 

[-]
Share/Bookmark (Arata tot)
Facebook Linkedin Technorati Twitter Digg MySpace Delicious

Posibile subiecte înrudite...
Subiect: Autor Răspunsuri Vizualizări: Ultimul mesaj
  Este sau nu Amstaff ? Amos22 3 861 15-02-2017 05:57 PM
Ultimul mesaj: razvanp
Tongue Ce Metis este? wiiwii50 16 2,597 26-12-2016 01:44 AM
Ultimul mesaj: wiiwii50
  Ce Metis este? gustavowoltmann 1 767 15-10-2016 05:56 PM
Ultimul mesaj: C. Andrei
  El este Thor. Roro 7 2,001 04-08-2015 12:31 PM
Ultimul mesaj: greeneyes
  El este Jax Eduard20 16 4,351 31-07-2015 11:56 AM
Ultimul mesaj: greeneyes
  Ce rasa este catelul meu?sau a ce aduce:D EduardNou 22 4,750 17-04-2015 12:55 PM
Ultimul mesaj: dianan88
Photo ea este minnie titel 19 2,828 31-03-2015 09:03 AM
Ultimul mesaj: Razvan1994
  Ea este Cora aKaR 49 7,485 03-03-2015 10:29 PM
Ultimul mesaj: Alleexxa
  El este Ariss Ghinea Andrei 19 3,456 26-02-2015 08:03 AM
Ultimul mesaj: Razvan1994
  Salut! Este metis sau amstaff? nitadavid 4 1,207 17-02-2015 12:55 PM
Ultimul mesaj: NunuMic

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)
▲ Reîntoarce-te SusContactează-ne Amstaff Romania Forum Mod (Arhivă) Uşor

AmStaff Romania © 2012-2018 Toate drepturile rezervate autorilor