Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Expozitie Bucuresti 2015
Autor Mesaj
Alleexxa Deconectat
Avansat

Alăturat: Feb 2013
Reputaţie: 7
Multumiri acordate: 0
Multumiri primite: 64
Expozitie Bucuresti 2015
Maine (28 Februarie),poimaine (1 Martie) au loc doua expozitii nationale CAC intre orele 1-:00-18:00. Se tin la Romexpo,in pavilionul C4 si C5. Arbitrarea rasei American Staffordshire Terrier maine incepe la ora 10:00 Ring 2,iar Duminica la ora 11:30 Ring 2 ,iar in aceasta zi arbitrul va fi detinatorul celei mai vechi canise din Romania "Ringmaster", Dl. Nedelcu Marius.
Tot in aceste zile sunt expozitii de pisici pavilionul C2,de pasari si animale mici pavilionul C3.

Vine careva? Eu maine nu sunt 100% sigura ca vin,dar Dumnica voi fi sigur,dar fara Mascha.

Voi veni cu poze si clipuri.

İmage
28-02-2015 01:00 AM
Găseşte toate mesajele acestui utilizator Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Google ADS
GoogleADS

Some ADS
28-02-2015 01:00 AM
sorin_cera Deconectat
Baby

Alăturat: Sep 2014
Reputaţie: 0
Multumiri acordate: 1
Multumiri primite: 0
RE: Expozitie Bucuresti 2015
nu vreau sa fiu off topic..am tot auzit ca diferite canise au fost "prima din Romania","cea mai veche"... Cu tot respectul pentru Dl Nedelcu si tot ce face pentru aceasta rasa minunata dar prima canisa de amstaff a fost Anubis in Timisoara. Au adus exemplare foarte frumoase din Serbia cu care au inceput in 93.
28-02-2015 09:11 PM
Alleexxa Deconectat
Avansat

Alăturat: Feb 2013
Reputaţie: 7
Multumiri acordate: 0
Multumiri primite: 64
(28-02-2015 09:11 PM)sorin_cera a scris:  nu vreau sa fiu off topic..am tot auzit ca diferite canise au fost "prima din Romania","cea mai veche"... Cu tot respectul pentru Dl Nedelcu si tot ce face pentru aceasta rasa minunata dar prima canisa de amstaff a fost Anubis in Timisoara. Au adus exemplare foarte frumoase din Serbia cu care au inceput in 93.

Eu una nu am auzit de canisa Anubis ca fiind de amstaff. Singurele canise care le stiu din Timisoara sunt Getic,Fawn Essence si Diamondkings. Poate doar a importat caini si nu avea inca afix de canisa.

İmage
28-02-2015 10:34 PM
sorin_cera Deconectat
Baby

Alăturat: Sep 2014
Reputaţie: 0
Multumiri acordate: 1
Multumiri primite: 0
(28-02-2015 10:34 PM)Alleexxa a scris:  
(28-02-2015 09:11 PM)sorin_cera a scris:  nu vreau sa fiu off topic..am tot auzit ca diferite canise au fost "prima din Romania","cea mai veche"... Cu tot respectul pentru Dl Nedelcu si tot ce face pentru aceasta rasa minunata dar prima canisa de amstaff a fost Anubis in Timisoara. Au adus exemplare foarte frumoase din Serbia cu care au inceput in 93.

Eu una nu am auzit de canisa Anubis ca fiind de amstaff. Singurele canise care le stiu din Timisoara sunt Getic,Fawn Essence si Diamondkings. Poate doar a importat caini si nu avea inca afix de canisa.

Pedigree-urile erau din Ro cu sigla ACHR, nu Cehia, Serbia sau alta tara(acolo sunt alte canise Anubis) o sa caut in pod printre lucrurile vechi pedigree-ul la cateaua care am luat-o de la ei in 96 sa vad numarul de canisa..o chema Jane de Anubis..avea tatuat nr 286 sau 287 in ureche care parca era nr de canisa.. daca-mi aduc bine aminte...Prima mea dragoste Smile Nu stiu daca mai functioneaza si acum. Au fost primii care au avut cuib inregistrat de amstaff din cate stiu eu. Asta am aflat de la AChR acum ceva timp cand am avut ceva treaba cu ei.. Pana la Ringmaster au fost multe canise inregistrate inainte, Romano, Devill's Lord, de Tazmania, Von Elite Texas.
Canisa de Anubis, respectiv Weirich a fost in Timisoara la inceputul anilor 90'. sunt inca caini foarte buni care se trag din linii de la ei, chiar si pe site sunt cativa proprietari dar nu pot sa dau eu exemple in numele lor, nu-mi permit.
Inca o data precizes ca Dl Nedelcu are caini extraordinari, o canisa de clasa si nu in ultimul rand e foarte dedicat amstaff-ului.
Respect!
Si fiindca mi-ai trezit amintirile pun si o poza cu Cera aka Jane de Anubis Smile
İmage
01-03-2015 10:21 PM
Postează răspuns 

[-]
Share/Bookmark (Arata tot)
Facebook Linkedin Technorati Twitter Digg MySpace Delicious

Posibile subiecte înrudite...
Subiect: Autor Răspunsuri Vizualizări: Ultimul mesaj
  World Dog Show Milano Italy 2015 Champion Of Rings Kennel 0 1,243 14-06-2015 12:07 PM
Ultimul mesaj: Champion Of Rings Kennel
  BOICOT vs. EDS 2015 Perkele 0 1,508 26-09-2013 11:16 PM
Ultimul mesaj: Perkele
  Euro Dog Show Bucuresti 2012 Champion Of Rings Kennel 1 1,764 11-02-2013 11:23 PM
Ultimul mesaj: glad

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)
▲ Reîntoarce-te SusContactează-ne Amstaff Romania Forum Mod (Arhivă) Uşor

AmStaff Romania © 2012-2019 Toate drepturile rezervate autorilor