Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Maraie si vrea sa muste cand mananca
Autor Mesaj
silviu86 Deconectat
Banned

Alăturat: Dec 2014
Multumiri acordate: 0
Multumiri primite: 1
RE: Maraie si vrea sa muste cand mananca
Nu e ok sa naparleasca foarte mult in afara perioadelor de naparlire (primavara,toamna),motivul problemei e aimentatia. Pentru blana incearca uleiul de somon si evita carnea de pui,daca tot nu are nici un efect treci si pe hrana cu peste,gen acana pacifica fara nimic altceva..........Tu nu Ai citit is dat detoate....dar PE lumea asta *****....mai avem SI natura care este foarte schimbatoare...dar na nu Ai tuu de unde Sa sti ca nu Te duce capu....
04-01-2015 09:51 AM
Găseşte toate mesajele acestui utilizator Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Google ADS
GoogleADS

Some ADS
04-01-2015 09:51 AM
silviu86 Deconectat
Banned

Alăturat: Dec 2014
Stiu cani care manca man are foarte foarte buns SI tot le cade paru
04-01-2015 09:52 AM
master1_d Deconectat
Baby

Alăturat: Jun 2014
Reputaţie: 1
Multumiri acordate: 13
Multumiri primite: 9
nu trebuie sa se sjunga aici ... e bine sa primesc sfaturi din mai multe parti , depinde de fiecare daca le accepta sau nu si e mult mai bine ca au raspuns chiar si 2 persoane decat restul care doar citesc si trec peste.
merci inca o data pt sfaturi.
04-01-2015 02:29 PM
Petre-Vitan Deconectat
Administrator

Alăturat: Aug 2012
Reputaţie: 3
Multumiri acordate: 1
Silviu86, ai intrecut masura cu mult peste limita bunului simt. Comportamentul tau agresiv precum un Pitbul dresat pentru lupta, iti va aduce o suspendare definitiva daca nu iti vei cere scuze aici pe forum tuturor membrilor pe care i-ai ofensat prin comportamentul tau dar mai ales lui Alleexxa pe care ai jignit-o grosolan fara sa-ti pese ca este un participant la discutii cu un numar de 1062 de postari pe forum si care doar cu putin timp in urma putea sa te suspende singura deoarece avea rank-ul de Administrator.
Lozinca ta "Cine nu este cu mine este impotriva mea" nu se aplica pe acest forum.
Ai termen pana pe data de 06-01-2015 ora 12:00 sa-ti ceri scuze.
Dupa expirarea acestui termen vei fi suspendat definitiv daca nu voi gasi aici scuzele tale.

Prin acest mesaj as vrea sa rog moderatorii sa-si faca treaba asa cum trebuie. In cazul in care nu fac fata, ii rog sa anunte pe oricine din administratie si vor fi inlocuiti.
(Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 05-01-2015 11:49 AM de Petre-Vitan.)
05-01-2015 11:43 AM
Vizitează site-ul acestui utilizator Găseşte toate mesajele acestui utilizator Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Razvan1994 Deconectat
Moderator

Alăturat: Aug 2014
Reputaţie: 0
Multumiri primite: 33
Nu stiu daca ai rezolvat problema cu cainele tau dar nu il lasa sa sara la u sa te muste cand face asta dai peste bot si striga ferm nui voie dai mancare din mana cheamal mangaiel . Iar daca nici asta nu functionaza punei o zgarda de forta la gat cu o lesa de 2 m ajunge si cand vrea sa sara la mana ta trage de lesa si spunei ferm nui voie.
05-01-2015 01:37 PM
Alleexxa Deconectat
Avansat

Alăturat: Feb 2013
Reputaţie: 7
Multumiri primite: 64
(05-01-2015 01:37 PM)Razvan1994 a scris:  Nu stiu daca ai rezolvat problema cu cainele tau dar nu il lasa sa sara la u sa te muste cand face asta dai peste bot si striga ferm nui voie dai mancare din mana cheamal mangaiel . Iar daca nici asta nu functionaza punei o zgarda de forta la gat cu o lesa de 2 m ajunge si cand vrea sa sara la mana ta trage de lesa si spunei ferm nui voie.

Nu mai dati sfaturi de genul,nu mai incurajati bataia,mai ales sa-i dati peste fata e cea mai mare greseala. Cand eram mai mica si nu stiam prea multe si eu am lovit cainii care ii avem pe timpul ala si din cauza ca ii loveam peste bot ajunsese sa se fereasca cand ridicam mana. Un caine nu te considera lider ca il bati,nu te asculta fiindca te respecta,ci asculta de frica...nu e tocmai ok

İmage
06-01-2015 12:11 AM
Razvan1994 Deconectat
Moderator

Nu e bataie saracu cel mai doare pe un amstaff sau alte rase ca il lovesti peste bot nu am zis sa ii dai cu bota. Ci sa isi dee seama ca nu face ceva corect . Fiecare cu stilul lui crezi ca daxa atunci cand sare sa te muste il feliciti o sa inteleaga ? Smile)
06-01-2015 01:42 AM
Alleexxa Deconectat
Avansat

Alăturat: Feb 2013
Reputaţie: 7
Multumiri primite: 64
(06-01-2015 01:42 AM)Razvan1994 a scris:  Nu e bataie saracu cel mai doare pe un amstaff sau alte rase ca il lovesti peste bot nu am zis sa ii dai cu bota. Ci sa isi dee seama ca nu face ceva corect . Fiecare cu stilul lui crezi ca daxa atunci cand sare sa te muste il feliciti o sa inteleaga ? Smile)

Sunt sanse maxima sa sara la tine daca il bati,e normal,el n.ar avea nici o vina. Amstafful e o rasa care suporta durerea,dar acum nu cred ca trebuie sa.l batem fiindca e rezistent in loc sa.l educam frumos.

İmage
06-01-2015 02:46 AM
icss17 Deconectat
Puppy
*

Alăturat: Oct 2014
Multumiri acordate: 3
Multumiri primite: 17
(06-01-2015 02:46 AM)Alleexxa a scris:  
(06-01-2015 01:42 AM)Razvan1994 a scris:  Nu e bataie saracu cel mai doare pe un amstaff sau alte rase ca il lovesti peste bot nu am zis sa ii dai cu bota. Ci sa isi dee seama ca nu face ceva corect . Fiecare cu stilul lui crezi ca daxa atunci cand sare sa te muste il feliciti o sa inteleaga ? Smile)

Sunt sanse maxima sa sara la tine daca il bati,e normal,el n.ar avea nici o vina. Amstafful e o rasa care suporta durerea,dar acum nu cred ca trebuie sa.l batem fiindca e rezistent in loc sa.l educam frumos.

De acord cu alexxa, bataia si zgarda de forta nu sunt solutii, practic il fortezi sa faca ce vrei de la ei sau o face de frica, relatia caine-stapan trebuie construita pe baza de respect.
Ai nevoie sa schimbi regulile radical si sa ii faci un dresaj de supunere: nu are voie pe canapele/pat fara acordul tau, nu intra/iese pe usa, urca/coboara scarile inaintea ta, nu il lasa sa latre sau sa maraie cand il pedepsesti, nu ii dai bolul de mancare pana nu executa o comanda, nu are voie sa sara pe invitati si nimeni nu trebuie sa-l bage in seama inainte de a te saluta pe tine (invitatii), fai mesele in asa fel incat sa fie la ore stabilite dupa ce mananci tu, practic nu mai are voie sa faca nimic fara acordul tau de acum inainte, vei vedea rezultatele in timp cand te va asimila ca pe un lider
06-01-2015 03:27 AM
Razvan1994 Deconectat
Moderator

Nu va-ti luat bichoni sa nu ii mai articulati mai ales in cazuri extreme de aceea sara la el ca nu l-a dominat canele stie ca el e seful nu zic sa il bateti sa ii dai peste bot arata doar ca nu are voie asta ii bataie sunt multi care isi pun cainii la bataa asta e ceva barbar nu ca ii dai o palma peste bot . Zgarda de forta sa inventat pentru dresaj mers in lesa etc .
06-01-2015 09:14 AM
Postează răspuns 

[-]
Share/Bookmark (Arata tot)
Facebook Linkedin Technorati Twitter Digg MySpace Delicious

Posibile subiecte înrudite...
Subiect: Autor Răspunsuri Vizualizări: Ultimul mesaj
Question Catelul meu nu mai mananca! nitzuu_95 16 4,097 03-09-2014 10:47 PM
Ultimul mesaj: Robert A
  Cainele nu mananca boabe fflipper25 29 15,008 17-03-2014 01:20 AM
Ultimul mesaj: CristiCristi

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)
▲ Reîntoarce-te SusContactează-ne Amstaff Romania Forum Mod (Arhivă) Uşor

AmStaff Romania © 2012-2018 Toate drepturile rezervate autorilor