Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Maraie si vrea sa muste cand mananca
Autor Mesaj
Petre-Vitan Deconectat
Administrator

Alăturat: Aug 2012
Reputaţie: 3
Multumiri acordate: 1
Multumiri primite: 1
RE: Maraie si vrea sa muste cand mananca
Salut Silviu86!
Termenul in care puteai sa-ti ceri scuze a expirat.
Iti doresc un an nou mai bun si mai multa sanatate (psihica).
06-01-2015 01:08 PM
Vizitează site-ul acestui utilizator Găseşte toate mesajele acestui utilizator Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Google ADS
GoogleADS

Some ADS
06-01-2015 01:08 PM
icss17 Deconectat
Puppy
*

Alăturat: Oct 2014
Reputaţie: 0
Multumiri acordate: 3
Multumiri primite: 17
(06-01-2015 09:14 AM)Razvan1994 a scris:  Nu va-ti luat bichoni sa nu ii mai articulati mai ales in cazuri extreme de aceea sara la el ca nu l-a dominat canele stie ca el e seful nu zic sa il bateti sa ii dai peste bot arata doar ca nu are voie asta ii bataie sunt multi care isi pun cainii la bataa asta e ceva barbar nu ca ii dai o palma peste bot . Zgarda de forta sa inventat pentru dresaj mers in lesa etc .

Începi sa semeni puțin cu Silviu86 la modul de contrazicere, nu e vorba de durere cum spui tu asta e clar, ideea e ca il afectezi psihic si își poate schimba comportamentul la un moment dat, iar tu o sa fii ceva genu "vai a inebunit catelu, m-a muscat degeaba".
Cat despre zgarda de forță s-a inventat pentru oameni de genul tau cărora le e sila sa impună niste reguli de haită simple doar pentru ca munca e de durata si rezultatul nu se vede imediat, nu mentionez alte cazuri pentru ca e clar ca din categoria asta faci parte.
06-01-2015 02:58 PM
Găseşte toate mesajele acestui utilizator Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Razvan1994 Deconectat
Moderator

Alăturat: Aug 2014
Multumiri acordate: 0
Multumiri primite: 33
multumesc pentru caracterizare cainele meu e foarte fericit fiecare il creste cum vrea iar u nu ma compara cu nimeni ca nici eu ne te-am comparat am dat un sfat cine vrea sa il ieie de bun f bine cine nu nu nu vad unde e problema ca imi exprim opinia e democratie frate . nu am obligat pe nimeni sa faca cum fac eu sau cum faci tu .
06-01-2015 03:04 PM
icss17 Deconectat
Puppy
*

Alăturat: Oct 2014
Multumiri acordate: 3
Multumiri primite: 17
(06-01-2015 03:04 PM)Razvan1994 a scris:  multumesc pentru caracterizare cainele meu e foarte fericit fiecare il creste cum vrea iar u nu ma compara cu nimeni ca nici eu ne te-am comparat am dat un sfat cine vrea sa il ieie de bun f bine cine nu nu nu vad unde e problema ca imi exprim opinia e democratie frate . nu am obligat pe nimeni sa faca cum fac eu sau cum faci tu .

Ideea e ca sunt mulți începători pe aici care citesc tot din umbra si ar putea sa aibe mai mari probleme decât sa si le rezolve, nu cred ca sunt singurul care știe asta, in fine imi cer scuze daca te-ai simtit ofensat, cred ca toti am mai putea sa învățăm câte ceva.
06-01-2015 03:11 PM
Razvan1994 Deconectat
Moderator

asta e si ideea fiecare cu stilul lui lasa incepatorii ca sa zic asa sa vada cat mai multe metode cat mai multe idei si va alege ce i se pare mai bun sau ce va fi mai bun . Eu nu am jicnit pe nimeni cum a facut silviu si nici nu o sa fac asta . sa vorbeasca foarte urat la adresa unor persoane si fete si baieti f urat din partea lui . Iar u sa imi zici ca seamn sau ceva de genu cu el mi se pare ca ma jicneti in ultimul fel . Respect
06-01-2015 03:38 PM
master1_d Deconectat
Baby

Alăturat: Jun 2014
Reputaţie: 1
Multumiri acordate: 13
Multumiri primite: 9
multumesc pentru sfat dar sincer nu cred ca merge cu palma peste bot. am incercat cand era mai mic in alta situatie si mai rau face. acum la peste 20 kg si aproape 9 luni ... nu mai e de gluma sau de facut teste de genu.
inca o data multumesc pentru sfat ... poate ma ajuti cu altceva daca e cazul.
pana atunci o sa urmez sfatul alexxei si chiar o fac zi de zi si eu si cei din familie. mai vedem ce se intampla peste vreo sapt jumate ...cand o sa ii dau din nou din castron.
bafta...Wink
08-01-2015 09:39 PM
Alleexxa Deconectat
Avansat

Alăturat: Feb 2013
Reputaţie: 7
Multumiri primite: 64
Asteptam vesti

İmage
08-01-2015 11:24 PM
Razvan1994 Deconectat
Moderator

Eu din ce am citita am vazut ca ai problema asta de cand era mic . Eu zic ca ori intri cu forta in el sa vada ca u esti seful ori dupa parerea mea esti terminat . La varsta asta inca poate poti sa il mai schimb dar mai tarziu nu cred . am citit ca ai incercat tot felul de metode ar trebui sa incerci cu zgarda de forta sa vezi poate e mai bine
09-01-2015 12:30 PM
master1_d Deconectat
Baby

Alăturat: Jun 2014
Reputaţie: 1
Multumiri acordate: 13
Multumiri primite: 9
Alexxa din pacate nu merge nici varianta recomandata. Ieri a facut 9 luni ca idee.
I a fost data mancarea din mana,4 mese pe zi, pana ieri cand i am dat iar din castron ,am plecat 1 min din camera unde manca si cand m am intors facuse numai boabe pe jos si am incercat sa le strang intr un loc sa le vada si atunci a inceput iar sa maraie si sa se dea la mana mea. L am certat verbal cand a terminat si s a pus in pozitia culcat dar reactia dinainte e deranjanta.
Alte sfaturi?
15-02-2015 01:40 PM
Razvan1994 Deconectat
Moderator

Apeleaza la un dresor profesionist Big Grin o sa ai probleme mari daca nu rezolvi cat mai rpd problema Big Grin din ce judet estI ?
15-02-2015 02:07 PM
Postează răspuns 

[-]
Share/Bookmark (Arata tot)
Facebook Linkedin Technorati Twitter Digg MySpace Delicious

Posibile subiecte înrudite...
Subiect: Autor Răspunsuri Vizualizări: Ultimul mesaj
Question Catelul meu nu mai mananca! nitzuu_95 16 4,098 03-09-2014 10:47 PM
Ultimul mesaj: Robert A
  Cainele nu mananca boabe fflipper25 29 15,010 17-03-2014 01:20 AM
Ultimul mesaj: CristiCristi

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)
▲ Reîntoarce-te SusContactează-ne Amstaff Romania Forum Mod (Arhivă) Uşor

AmStaff Romania © 2012-2018 Toate drepturile rezervate autorilor