Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 4 voturi - 3.75 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mascha [Bucuresti]
Autor Mesaj
Alleexxa Deconectat
Avansat

Alăturat: Feb 2013
Reputaţie: 7
Multumiri acordate: 0
Multumiri primite: 63
Mascha [Bucuresti]
A venit ziua in care v-o prezint si eu pe printesa mea...MaschaHeart
Azi a implinit 2 luni si e foarte energica,s-ar juca intr-una daca ar putea,dar inca e mica si are nevoie de somn. Dupa o ora de joaca o ora-2 de somn, si tot asa. Nu am avut nici o problema cu ea,nu a plans,ba chiar a cerut afara,dar fara sa stim ce vrea prima data a facut in casa,dar apoi cand a cerut a2-a oara am scos-o si a facut afara. Dupa 2 zile deja stie cum o cheama si vine dupa mine cand o strig. Singura problema e ca musca si trange destul de rau,i-am zis "nu-i voie" rastit si i-am dat o jucarie sa roada la ea,s-a apucat de ros,dar nu prea intelege ea.
Cand am luat-o noaptea si a2a zi am petrecut-o la bunici. Ei au o curte mare si iarba pe jos si ce va zic ca numai cu botul pe jos statea,mirosea orice,manca iarba de zici ca era o vitica,pitrele le lua in gura si apoi le dadea jos ca vedea ca nu poate sa le rontaie,a adunat si vreo 2-3 gainati,iar cu o seara inainte ii scosese lu mamaie tot de sub pat: matura,o sticluta cu ulei(pt masina de cusut),o jucarie,un bat,facea curatSmile)...o nebunaBig Grin

De mancat ii dau doar proplan puppy large robust,vad ca le mananca fara nici o problema,arata bine blana,dar si la fizic si vreau sa raman pe ele deocamdata. Aseara i-am amestecat cu putin royal starter si la inceput alegea doar royalul,dar dimineata nu mai avea nici proplan,nici royal in castron.

Per ansamblu sunt foarte multumita de ea,e cuminte pentru un pui. Ii multumesc foarte mult domnului Reti Andrei pentru frumusetea asta,pentru sprijinul pe care mi-l ofera si nu am decat cuvinte de lauda si poate poate ne vedem prin expozitii,cine stie.

Pe langa poze am si 3 clipuri(primele doua sunt de la tara,iar ultimul este facut acasa,azi de dimineata):
http://www.youtube.com/watch?v=C_ELMUG3_Lo
http://www.youtube.com/watch?v=6Styr_6oR2k
http://www.youtube.com/watch?v=ug1bcOJNqPk

Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)

İmage
25-06-2013 06:27 PM
Găseşte toate mesajele acestui utilizator Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Google ADS
GoogleADS

Some ADS
25-06-2013 06:27 PM
Alleexxa Deconectat
Avansat

RE: Mascha [Bucuresti]
Inca doua poze

Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)

İmage
25-06-2013 06:28 PM
Ionut Deconectat
Junior
**

Alăturat: Sep 2012
Reputaţie: 5
Multumiri primite: 10
Welcome Princess!

E frumoasa, sa iti traiasca! ce ii dai sa pape? iti recomand Royal Canin Starter.Smile Dar ma superi, stii de ce? esti de atata timp aici pe forum si nu pui si tu pozele calumea, ce naibaBig Grin
25-06-2013 06:33 PM
Alleexxa Deconectat
Avansat

ehhh...asta mi-a scapat. Nu vreau sa-i dau royal ca deja are 2 luni si exista altele mult mai bune acum. O sa raman pe proplan.

İmage
25-06-2013 06:37 PM
neculaealex Deconectat
Baby

Alăturat: Jun 2013
Reputaţie: 0
Multumiri primite: 0
Vai ce scumpetee !!! :o3 Sa ai grija de ea !! Daca reusesti sa o controlezi astfel incat sa nu mai muste anunta-ma si pe mine ca eu nu mai pot cu a mea ! Poate iesim odata cu ele doua pe afara !! :o3
25-06-2013 07:26 PM
Larsson Deconectat
Intermediara

Alăturat: May 2013
Reputaţie: 6
Multumiri primite: 15
Nu e frumoasa. E FOARTE FRUMOASA! Dar sfatul meu cel mai sincer este sa nu o mai lasi deloc afara pana termina schema de vaccinare, parvo poate lua imediat si e o boala cumplita din care foarte putini caini scapa. Mare grija!!

I believe in integrity. Dogs have it. Humans are sometimes lacking it.
25-06-2013 08:19 PM
neculaealex Deconectat
Baby

Alăturat: Jun 2013
Reputaţie: 0
Multumiri primite: 0
@Larsson - Si a mea este luata de la acelas crescator , iar Mascha este sora cu Sara . Proprietarul mie mi-a spus ca are deja doua vaccinuri facute si ca o pot scoate afara oricand si oriunde. De ce oare m-ar mintii ?
25-06-2013 08:25 PM
mario238 Deconectat
Puppy
*

Reputaţie: 2
Multumiri acordate: 3
Multumiri primite: 2
(25-06-2013 08:25 PM)neculaealex a scris:  @Larsson - Si a mea este luata de la acelas crescator , iar Mascha este sora cu Sara . Proprietarul mie mi-a spus ca are deja doua vaccinuri facute si ca o pot scoate afara oricand si oriunde. De ce oare m-ar mintii ?

are doua, dar nu il are si pe al treilea, e important. poate sa nu pateasca nimic, dar si daca pateste?? daca ia microbul, ce te faci. eu nu l-am scos pe al meu din curte decat in ziua cand am mers sa ii fac al 3-lea vaccin. nu m-am riscat. si e sanatos tun acum, a avut contact cu alti caini pe urma, nu mai are treaba acum. poate sa fie in regula si sa nu i-a nimic , dar se poate sa fie si invers.
25-06-2013 08:37 PM
Larsson Deconectat
Intermediara

Alăturat: May 2013
Reputaţie: 6
Multumiri primite: 15
Nu stiu de ce te-ar minti si nu vreau sa discreditez pe nimeni, dar oricine iti poate spune ca nu ai voie sa scoti cainele afara decat la aprox o saptamana dupa ce face ultimul vaccin. Fiecare cum stie, dar e pacat pentru o luna sa pui in pericol viata catelului. Stiu ca e tentant acum cand l-ai luat sa il scoti afara, dar rezista tentatiei si gandeste-te la ce riscuri o expui. Profita de timpul asta cat sta in casa sa o inveti comenzile de baza, sa o faci sa aiba incredere in tine,si apoi ai tot timpul sa o scoti in lume.

I believe in integrity. Dogs have it. Humans are sometimes lacking it.
25-06-2013 08:50 PM
mario238 Deconectat
Puppy
*

Reputaţie: 2
Multumiri acordate: 3
Multumiri primite: 2
(25-06-2013 08:50 PM)Larsson a scris:  Nu stiu de ce te-ar minti si nu vreau sa discreditez pe nimeni, dar oricine iti poate spune ca nu ai voie sa scoti cainele afara decat la aprox o saptamana dupa ce face ultimul vaccin. Fiecare cum stie, dar e pacat pentru o luna sa pui in pericol viata catelului. Stiu ca e tentant acum cand l-ai luat sa il scoti afara, dar rezista tentatiei si gandeste-te la ce riscuri o expui. Profita de timpul asta cat sta in casa sa o inveti comenzile de baza, sa o faci sa aiba incredere in tine,si apoi ai tot timpul sa o scoti in lume.

exact.
25-06-2013 08:52 PM
Postează răspuns 

[-]
Share/Bookmark (Arata tot)
Facebook Linkedin Technorati Twitter Digg MySpace Delicious

Posibile subiecte înrudite...
Subiect: Autor Răspunsuri Vizualizări: Ultimul mesaj
  Sara [Bucuresti] neculaealex 77 13,386 14-09-2014 12:04 AM
Ultimul mesaj: Alleexxa
Heart Hachi [Bucuresti] TruffleX 0 940 07-01-2014 02:58 PM
Ultimul mesaj: TruffleX

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)
▲ Reîntoarce-te SusContactează-ne Amstaff Romania Forum Mod (Arhivă) Uşor

AmStaff Romania © 2012-2017 Toate drepturile rezervate autorilor