Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 4 voturi - 3.75 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mascha [Bucuresti]
Autor Mesaj
fflipper25 Deconectat
Baby

Alăturat: Jun 2013
Reputaţie: 0
Multumiri acordate: 0
Multumiri primite: 0
RE: Mascha [Bucuresti]
foarte frumoasa cetelusa ,o scumpeteHeart
25-06-2013 09:01 PM
Găseşte toate mesajele acestui utilizator Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Google ADS
GoogleADS

Some ADS
25-06-2013 09:01 PM
Alleexxa Deconectat
Avansat

Alăturat: Feb 2013
Reputaţie: 7
Multumiri primite: 63
Deci,sa clarific lucrurile. Eu stiu de boala asta,m-am interesat de toate dinainte sa cumpar puiul,chiar stiu pe cineva caruia i-a murit cateaua din cauza acestei boli. Poate crescatorul asa i-a zis lui alex,dar mie mi-a zis in felul urmator ca toti medicii asa recomanda,ca pana la ultimul vaccin cainele sa nu fie scos afara,dar daca stai sa te gandesti tu cand vi de afara si intri in casa nu-i tot aia? Ca poti sa vi cu microbul de afara si cainele sa se imbolnaveasca,este acelasi lucru. Deobicei,el ii face un vaccin polivalent femelei inainte sa o monteze,prin felul asta imunizeaza si puii. Cand am fost la bunici,catelusa nu a luat contact cu catelul lor ca a fost inchis in alta parte,iar pe strada nu il voi scoate. Mario,daca era sa se imbolnaveasca cainele daca lua contact cu alti caini,buddy nu putea sa se imbolnaveasca ca a luat contact cu jimmy? Nu-i tot aia?

In seara asta am vorbit cu baiatul care detine cateaua(e in coproprietate mama puilor,scuza-ti daca a mai spus o data asta) ca trebuie sa-mi trimita carnetul de sanatate si mi-a zis ca de muscat asa musca ca e mica,dar cu timpul isi va da seama ca strange prea rau si o sa inceteze sau o sa stranga,dar nu ca acum + ca acum are si dintii aia ascutit pe care ii va schimba.
Pe maini sunt plina de zgarieturi de la dinti si o data a vrut sa ma prinda de pantaloni si cand sa infipt ma ciupit si de piele si sigur o sa ma invinetescSmile) Oricum eu o cer si ii dau alceva sa roada. Ii dadeam pana azi oase dalea artificiale,dar am vazut ca dupa ce s-a inmuiat si a putut sa-l manance i s-a lipit ori de cerul gurii ori de dintii ca incepuse sa faca ca si cand sa innecat si am aruncat toate betele. Ma gandesc acum ce sa-i iau tot asa dupa ce roade mult timp sa se inmoaie si sa manance,dar nu am nici o idee? Stiti ceva?

İmage
25-06-2013 11:06 PM
Larsson Deconectat
Intermediara

Alăturat: May 2013
Reputaţie: 6
Multumiri primite: 15
De aia e bine sa te descalti la usa cand intri in casa si papucii cu care ai fost afara sa ii pui intr-un loc care nu ii este accesibil.

Cat despre muscat asa este, se va opri dupa ce isi schimba dintii. De ros poti sa ii dai un bidon de plastic de 0.5l, ii scoti dopul ca sa nu-l inghita, il calci in picioare ca sa poate sa-l apuce, si roade la el cateva ore. Asa facea al meu, era mai incantat de bidoane decat de orice alta jucarie Smile

I believe in integrity. Dogs have it. Humans are sometimes lacking it.
26-06-2013 10:16 AM
Alleexxa Deconectat
Avansat

o sa incercSmile)

İmage
26-06-2013 11:00 AM
Dytzu Deconectat
Baby

Foarte frumoasa catelusa ta Big Grin
Dar hai sa o luam asa cu aceasta boala...altii stau la curte si nu au posibilitatea sa il tina in casa(nu ii lasa parintii sau altceva de genu)si totusi ii tin in curte si nu patesc nimic cainii...zic eu..daca e sa ia boala o ia si daca sta in casa(prin alte metode)deci..cam aiurea.
26-06-2013 01:21 PM
Dytzu Deconectat
Baby

Apropo Larsson:Mersi de ideea cu sticla de juma' i-am dat una de pepsi la Zeus al meu si se jaoca cu ea in continuu de cand i-am dato Smile)
26-06-2013 01:28 PM
Alleexxa Deconectat
Avansat

tine mult si de imunitatea catelului...

i-am dat si eu o sticla,dar nu e foarte fascinata de ea

İmage
26-06-2013 05:29 PM
fflipper25 Deconectat
Baby

Alăturat: Jun 2013
idea cu sticla e foarte buna ! eu tai stclele de 2 litri de plastic si ii dau partea de sus a sticlei ,pur si simplu e cea mai fericita cu sticla pana o turteste complet

in loc sa arunc sticlele de plastic ,fac jucarii pt catel Big GrinBig Grin
26-06-2013 07:30 PM
mario238 Deconectat
Puppy
*

Reputaţie: 2
Multumiri acordate: 3
Multumiri primite: 2
(26-06-2013 07:30 PM)fflipper25 a scris:  idea cu sticla e foarte buna ! eu tai stclele de 2 litri de plastic si ii dau partea de sus a sticlei ,pur si simplu e cea mai fericita cu sticla pana o turteste complet

in loc sa arunc sticlele de plastic ,fac jucarii pt catel Big GrinBig Grin

eu zic sa nu le tai, pt ca il poate rani, sticla cand o tai e ascutita si taioasa. decat sa o tai, mai degraba las-o asa, turteste-o bine, si gata, daca nu da-i sticle mai mici. dar cu taiatu nu prea e bine, dar acum tu faci ce vrei. Big Grin
26-06-2013 08:23 PM
Alleexxa Deconectat
Avansat

sunt de aceeasi parere cu mario. eu i-am dat o sticla de apa de 0,5l,dar cum am zis nu e prea impresionata de ea. imi pare rau ca nu i-am luat un bat mai gros din parc,ca s-au apucat sa taie pomii si era o bucata mai pe masura ei,nu foarte groasa,nici subtire ca un betisor,era perfecta.

mai devreme putin m-am gandit sa-i dau un morcov si s-a chinuit putin cu elSmile) cred ca nu-i face rau?! dar daca zilele astea ma duc la maxipet sa-i iau un sac de mancare o sa caut si jucarii dalea kong,sa o solicite mai mult ca are foarte multa energieSmile)

İmage
26-06-2013 11:00 PM
Postează răspuns 

[-]
Share/Bookmark (Arata tot)
Facebook Linkedin Technorati Twitter Digg MySpace Delicious

Posibile subiecte înrudite...
Subiect: Autor Răspunsuri Vizualizări: Ultimul mesaj
  Sara [Bucuresti] neculaealex 77 14,824 14-09-2014 12:04 AM
Ultimul mesaj: Alleexxa
Heart Hachi [Bucuresti] TruffleX 0 1,014 07-01-2014 02:58 PM
Ultimul mesaj: TruffleX

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)
▲ Reîntoarce-te SusContactează-ne Amstaff Romania Forum Mod (Arhivă) Uşor

AmStaff Romania © 2012-2017 Toate drepturile rezervate autorilor