Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Parere Tasha
Autor Mesaj
Marius.Iftime Deconectat
Baby

Alăturat: Dec 2016
Reputaţie: 0
Multumiri acordate: 0
Multumiri primite: 0
Parere Tasha
Salut,
Am o cățelușa Amstaff de 10 luni ii dau mancare BOSCH si supliment ulei de somon salbatic.

De o sapt sau doua ii cade parul destul de mult, pana la 7 luni a stat 75% din timp afara acum sta in apartament sa fie vreo legatura?

https://photos.google.com/album/AF1QipNR...gu8sOdx9Cm
https://photos.google.com/album/AF1QipNR...q96jJl19FY
https://photos.google.com/album/AF1QipNR...hJU4ByX_xL
12-02-2017 05:52 PM
Găseşte toate mesajele acestui utilizator Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Google ADS
GoogleADS

Some ADS
12-02-2017 05:52 PM
Pepsý Deconectat
Baby

Alăturat: Dec 2015
Reputaţie: 3
Multumiri primite: 14
RE: Parere Tasha
mie imi da eroare la poze.

Daca a stat afara, organismul ei s-a adaptat putin pentru afara. de aceea poate aparea „naparlirea„ mai accentuata decat la un exemplar tinut in casa.
fa pauza cu ulei de somon...are totusi 10 luni ( e prea mica)
tratament cu calciu ii dai? 20 zile cu 10 zile pauza?

PS! si este valabil pentru mai multi proprietari: NU mai dati fratilor tot felul de minunatii cateilor sub 1 an! nu VA PUNE MASA MUSCULOASA LA VARSTA ASTA, NU VA STRALUCI BLANA LA VARSTA ASTA, NU SE VA DEZVOLTA IN AMSTAFF MARE LA VARSTA ASTA. sunt sanse mari ca ficatul sa o ia razna

Sfatul meu? hrana (am meu a mers senzational pe Petkult), consider ca bosh nu este o hrana senzationala si din cauza asta caderea parului poate fi o explicatie
tratament calciu...petphos parerea mea (merge si K9) cu 20 zile si 10 zile pauza

INVATA cainele sa alerge si sa ii placa sa alerge...ia-o tu usor la fuga si indeamn=o sa te urmeze. dupa ceva timp (zile sau saptamani) mareste ritmul....dupa ce vezi ca nu te mai tii dupa ea invat-o la bicicleta..in lesa (vezi sa nu fie genul care trage ca te duci si tu Smile. si dupa nelegata (aici depinde de caracterul cainelui. daca e linistit nu vei avea probleme.
atunci sa vezi ca starea de sanatate va fi alta...organismul va fi unul care lucreaza...in fine.

primul pas...incearca cu alt fel de mancare!

bafta
15-02-2017 01:54 PM
Marius.Iftime Deconectat
Baby

(15-02-2017 01:54 PM)Pepsý a scris:  mie imi da eroare la poze.

Daca a stat afara, organismul ei s-a adaptat putin pentru afara. de aceea poate aparea „naparlirea„ mai accentuata decat la un exemplar tinut in casa.

PS! si este valabil pentru mai multi proprietari: NU mai dati fratilor tot felul de minunatii cateilor sub 1 an! nu VA PUNE MASA MUSCULOASA LA VARSTA ASTA, NU VA STRALUCI BLANA LA VARSTA ASTA, NU SE VA DEZVOLTA IN AMSTAFF MARE LA VARSTA ASTA. sunt sanse mari ca ficatul sa o ia razna

Sfatul meu? hrana (am meu a mers senzational pe Petkult), consider ca bosh nu este o hrana senzationala si din cauza asta caderea parului poate fi o explicatie
tratament calciu...petphos parerea mea (merge si K9) cu 20 zile si 10 zile pauza

INVATA cainele sa alerge si sa ii placa sa alerge...ia-o tu usor la fuga si indeamn=o sa te urmeze. dupa ceva timp (zile sau saptamani) mareste ritmul....dupa ce vezi ca nu te mai tii dupa ea invat-o la bicicleta..in lesa (vezi sa nu fie genul care trage ca te duci si tu Smile. si dupa nelegata (aici depinde de caracterul cainelui. daca e linistit nu vei avea probleme.
atunci sa vezi ca starea de sanatate va fi alta...organismul va fi unul care lucreaza...in fine.

bafta

İmage
İmageİmage

Poate acum merg pozele.

La sfatul tau o sa las uleiul de somon si o sa incep tratament cu calciu. Pe lista de mancare dupa ce termin Bosch este PEtkult (http://www.emag.ro/hrana-pentru-caini-pe...art_item).
De alergat aici m-ai prins ca sunt o fire sportiva (fuge mult mai tare decat mine), abia astept sa vina caldura sa pot incepe si cu bicicleta (am incercat acum iarna vreo 10 km si se tine dupa mine si bicicleta fara lesa, merg vreo 20-30 km pe zi - media din sezonul trecut sper sa reziste, o sa testez terenul).

Merci de sfaturi
16-02-2017 07:50 PM
Marius.Iftime Deconectat
Baby

İmage
16-02-2017 07:53 PM
Marius.Iftime Deconectat
Baby

(16-02-2017 07:50 PM)Marius.Iftime a scris:  
(15-02-2017 01:54 PM)Pepsý a scris:  mie imi da eroare la poze.

bafta

İmage
İmageİmage

Poate acum merg pozele.

La sfatul tau o sa las uleiul de somon si o sa incep tratament cu calciu. Pe lista de mancare dupa ce termin Bosch este PEtkult (http://www.emag.ro/hrana-pentru-caini-pe...art_item).
De alergat aici m-ai prins ca sunt o fire sportiva (fuge mult mai tare decat mine), abia astept sa vina caldura sa pot incepe si cu bicicleta (am incercat acum iarna vreo 10 km si se tine dupa mine si bicicleta fara lesa, merg vreo 20-30 km pe zi - media din sezonul trecut sper sa reziste, o sa testez terenul).

Merci de sfaturi

http://imgur.com/VybzoRm
http://imgur.com/a/DdYCu
http://imgur.com/a/B5P1J
16-02-2017 07:54 PM
Pepsý Deconectat
Baby

Alăturat: Dec 2015
Reputaţie: 3
Multumiri primite: 14
ma bucur ca incerci sa indrepti lucrurile.

Continua cu calciu...este foarte important acest lucru.

Nu sari coarda cu alegatul dupa bicicleta. Nu sunt ogari! va alerga pana ii va plesni inima numai sa te multumeasca pe tine. Uita-te la ea...daca e obosita lasa-i timp de odihna...si nu ma refer la 4-5 minute!

invat-o sa alerge dupa minge si sa ti-o aduca inapoi (daca inca nu face asta poti sa incepi cu 2 mingi identice..arunci una si cand o aduce ca premiu ii dai cealalta minge si dupa o arunci iar)

eu am facut din al meu, numai cu exercitii pe care si eu le faceam, un caine cu masa musculara destul de buna pt varsta de 1 an si 4 luni. si de atunci se tot dezvolta. Fara greutati pe spate, fara sa il atarn, fara medicamente etc.

bafta
02-03-2017 04:02 PM
Marius.Iftime Deconectat
Baby

(02-03-2017 04:02 PM)Pepsý a scris:  ma bucur ca incerci sa indrepti lucrurile.

Continua cu calciu...este foarte important acest lucru.

Nu sari coarda cu alegatul dupa bicicleta. Nu sunt ogari! va alerga pana ii va plesni inima numai sa te multumeasca pe tine. Uita-te la ea...daca e obosita lasa-i timp de odihna...si nu ma refer la 4-5 minute!

invat-o sa alerge dupa minge si sa ti-o aduca inapoi (daca inca nu face asta poti sa incepi cu 2 mingi identice..arunci una si cand o aduce ca premiu ii dai cealalta minge si dupa o arunci iar)

eu am facut din al meu, numai cu exercitii pe care si eu le faceam, un caine cu masa musculara destul de buna pt varsta de 1 an si 4 luni. si de atunci se tot dezvolta. Fara greutati pe spate, fara sa il atarn, fara medicamente etc.

bafta

Iti multumesc foarte mult pentru sfaturi, este foarte impotant sa invat din experienta altora.

O zi buna
04-03-2017 09:00 PM
Postează răspuns 

[-]
Share/Bookmark (Arata tot)
Facebook Linkedin Technorati Twitter Digg MySpace Delicious

Posibile subiecte înrudite...
Subiect: Autor Răspunsuri Vizualizări: Ultimul mesaj
  Parere Jock Geobibicu 2 432 14-03-2017 12:46 PM
Ultimul mesaj: Champion Of Rings Kennel
Shocked Parere,Rocky Cristy 5 592 11-02-2017 08:40 PM
Ultimul mesaj: Ioana1980
  Parere Athos AndreiMica 9 1,004 21-06-2016 02:42 PM
Ultimul mesaj: Anitaa
  Doresc o parere legata de caine Devilwalk 7 1,773 02-02-2016 11:51 AM
Ultimul mesaj: Sandokan
  Parere puii amstaff. neculaealex 21 7,958 01-02-2016 02:58 PM
  Thor 6luni si 27,2 kg...o parere ! blu3light 13 2,090 08-12-2015 11:58 AM
Ultimul mesaj: icss17
Heart Parere illegalboy 3 1,025 27-11-2014 05:42 PM
Ultimul mesaj: illegalboy
  O parere. Va rog frumos. Doggie Blocc 1 898 06-03-2014 10:57 AM
Wink Va rog sa ma ajutati cu o PARERE !!!! Edw 1 731 14-02-2014 10:02 AM
  Ce parere aveti ? bogdan11 4 1,290 21-08-2013 06:44 PM
Ultimul mesaj: MissRhyne

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)
▲ Reîntoarce-te SusContactează-ne Amstaff Romania Forum Mod (Arhivă) Uşor

AmStaff Romania © 2012-2017 Toate drepturile rezervate autorilor