Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Parere puii amstaff.
Autor Mesaj
neculaealex Deconectat
Baby

Alăturat: Jun 2013
Reputaţie: 0
Multumiri acordate: 0
Multumiri primite: 0
Parere puii amstaff.
Buna seara . Ce parere aveti despre acest puiut ? Vreau sa il iau si m-am gandit ca ar fi bine sa ma consult cu voi .

Puiul : https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/h...0324_n.jpg

Tatal : https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/h...7642_n.jpg

Mama : https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/h...8078_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/h...8303_n.jpg

Multumesc.
07-06-2013 01:21 AM
Găseşte toate mesajele acestui utilizator Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Google ADS
GoogleADS

Some ADS
07-06-2013 01:21 AM
Killuminati Deconectat
Junior
**

Alăturat: Sep 2012
Reputaţie: 1
Multumiri acordate: 2
Multumiri primite: 4
RE: Parere puii amstaff.
Daca vrei un pui strict ca si pet, si cauti ceva la pret rezonabil eu zic ca se merita. Mama are botul cam ascutit si cred ca de aia cam evita proprietarul sa ii faca poze din fatza, dar in afara de asta, sunt exemplare frumoase, si puiutul e super simpatic, imi place mult. Plus de asta chiar daca mama nu cred sa fie in totalitate spre rasa amstaff, cainii sunt ingrijiti si bine dezvoltati, si puiul si el pare la fel. Sfatul meu este ca daca pretul este de 100-125 de euro e chiar ok.
07-06-2013 01:55 AM
Ionut Deconectat
Junior
**

Alăturat: Sep 2012
Reputaţie: 5
Multumiri primite: 10
Salut,

Am observat ca tot mai multa lume îsi doreste cate un caine din rasa '' American Staffordshire Terrier '' , este ok. Caine iubitor,robust,elegant etc . Dar întrebarea mea este : De ce nu mai asteptati de exemplu 1 luna,2,3 ( cat este nevoie ) si va luati unul cu ped . ? Daca tot vreti amstaff. Eu sa zic asa la primul m-am grabit dar viitorul caine va avea CLAR pedigree.
07-06-2013 02:50 AM
MissRhyne Deconectat
Puppy
*

Alăturat: May 2013
Reputaţie: 3
Hooo, Ionuţ, uşurel cu ipocrizia pe scări. Dacă asta e părerea ta, atunci *tu* de ce vinzi mixuri? *Tu* de ce ţi-ai dat căţelul fără ped la montă? Puteai să-l ţii de companie sau lucru - pază, wp, ce voiai tu şi să-l castrezi sau să nu-l laşi la femele în călduri, ce era atât de greu? Principiile-astea de viaţă nu le-ndoim după cum ne convine nouă. Mă rog, tu faţă de alţii măcar ai scuza vârstei foarte foarte fragede...

Ninja is hardcore/ been cut so deep feel no pain/ it's not sore/ don't ask for kak or you'll get/ what you ask for
07-06-2013 09:58 AM
neculaealex Deconectat
Baby

Alăturat: Jun 2013
@Ionut , nu prea vad care e rostul sa dau de 3 ori mai mult pe un caine ... Inteleg ca are pedigree iar ca acel catel este 100% rasa amstaff , insa daca gasesc unul mai ieftin si imi place foarte foarte mult , de ce sa nu-l iau ?
Ma rog .. astept pareri in continuare.
Multumesc.
07-06-2013 11:23 AM
MissRhyne Deconectat
Puppy
*

Neculaealex, atunci când îţi place o rasă, cumpărând un exemplar cu pedigree îţi arăţi aprecierea faţă de rasa respectivă şi faţă de oamenii care fac eforturi considerabile de timp şi financiare ca să păstreze acea rasă în forma în care este sau chiar s-o îmbunătăţească. Şi cine ţi-a spus ţie că dai de 3 ori mai mult? Am văzut metişi vânduţi cu 150-200 de euro, apăi la banii ăia sau maxim cu 1 milion-două în plus îţi găseşti cu pedigree, sigur, nu cu potenţial de campion, dar cu mici defecte care-l fac nepotrivit pentru competiţiile de conformaţie, defecte pe care tu, ca profan, nu le-ai sesiza în vecii vecilor! Sigur, lumea va face şi va cumpăra în continuare ce doreşte, dar nu e rău să se ştie lucrurile-astea.

Ninja is hardcore/ been cut so deep feel no pain/ it's not sore/ don't ask for kak or you'll get/ what you ask for
07-06-2013 11:34 AM
pudyfer Deconectat
Baby

incearca sa faci rost de o poza cu mama mai de aproape daca poti.cum a zis si kiluminatti,parintii arata bine,ingrijiti,mama e putin suspecta cu botul da e prea de la distanta sa poti zice ceva concret. si stai linistit,am avut caine fara pedigree(nu amstaff) si era peste o gramada de.."fii de campioni" Wink ft important e cum arata parintii,alimentatia care i-o administrezi,vitamine,exercitii.
07-06-2013 11:40 AM
MissRhyne Deconectat
Puppy
*

Pudyfer cam câţi arbitri chinologi ţi-au confirmat că este mult peste fii de campioni? Ai fost cu el în CAC-uri? Nu e o întrebare la caterincă - este chiar foarte posibil ca un câine fără pedigree să arate mai bine ca unul cu pedigree, dintr-o montă valoroasă (şi chiar să fie montat pe criteriul ăsta că ''contează să arate bine părinţii'' şi să se trezească lumea pe la a doua-a treia generaţie cu pălugi de 70cm, boturi de vulpiţă şi mai ştiu eu ce, că avea strămoşi dogi germani sau maidanezi). Dar parcă prea e full de mixuri care arată mai bine ca rasa pură, şi mă întreb cine judecă şi câtă literatură de interpretare a standardului şi exemplare văzute live au cei ce judecă.

07-06-2013 11:48 AM
nicolae Deconectat
Intermediara

Alăturat: Aug 2012
Multumiri primite: 7
pentru ca un caine mai ieftin nu este nici de calitate.calitatea are un pret pe masura.una este ce iti place tie si alta este cainele de rasa pura si cu calitati.de ce crezi ca unii caini sant mai scumpi si altii mai ieftini?cei ieftini au o calitate indoielnica si ca aspect si ca rasa.de ce sa nu dau 3-4-500 de euro pe un caine care am certitudinea ca este din rasa pura si parinti cu statut si stiu ca am un caine de rasa real sau ma pot duce la nea gheorge in curte si iau cu 50 de euro un pui ca ma traduce ca sant din nustiu ce mari campioni dar el nu poate sa imi dovedeasca asta si profita de naivitatea mea iar cand o creste cainele mai mare ma trezesc cu alta specie de caine in curte.multi fac prostia de isi iau caini aiurea si pe urma intra pe forumuri sa intrebe daca este rasa pura sau mix si cand vad ca au mix ori scapa repede de el ori ne face prosti ca nu stim noi ce vorbim.

un sfat parintesc dau ca sant mult mai in varsta ca foarte multi de pe aici.nu cumparati caini decat de la canise si doar daca va documentati bine despre canisa respectiva si asa nu ve-ti mai avea probleme cu puritatea cainelui.de ce sa dau 100 de euro pe o corcitura cand o pot lua de pe strada degeaba?
07-06-2013 12:02 PM
pudyfer Deconectat
Baby

nici un arbitru nu mi-a confirmat,in schimb mi-a confirmat un crescator si aprecierea fieecarei persoane care l-au vazut.Gen : "e cel mai frumos ciobanesc german pe care l-am vazut".pentru mine e suficient! si ce rost are sa iei un caine cu pedigree cu.. "mici defecte" asa cum ai spus??ori e pedigree ori nu. pe scurt si la obiect,poti sa ai un caine superb chiar daca nu are pedigree,desi daca are pedigree mergi la sigur.sa nu se inteleaga gresit,cum ca recomand achizitionarea unui caine fara pedigree!!!atat
07-06-2013 12:06 PM
Postează răspuns 

[-]
Share/Bookmark (Arata tot)
Facebook Linkedin Technorati Twitter Digg MySpace Delicious

Posibile subiecte înrudite...
Subiect: Autor Răspunsuri Vizualizări: Ultimul mesaj
  intrebari legate de rasa amstaff Alleexxa 129 66,284 20-11-2017 03:00 PM
Ultimul mesaj: Pepsý
  alimentatie amstaff Ferdy 6 8,684 30-04-2017 08:08 AM
Ultimul mesaj: Dragos 75
  Alimentatie Amstaff Claudiu 11 33,825 23-03-2017 02:33 AM
Ultimul mesaj: Vasy86
  Parere Jock Geobibicu 2 831 14-03-2017 12:46 PM
Ultimul mesaj: Champion Of Rings Kennel
  Parere Tasha Marius.Iftime 6 1,407 04-03-2017 09:00 PM
Ultimul mesaj: Marius.Iftime
Shocked Parere,Rocky Cristy 5 1,121 11-02-2017 08:40 PM
Ultimul mesaj: Ioana1980
  Mancare pui amstaff Oprea 5 2,453 08-02-2017 09:12 AM
  Amstaff sau metis (maicasa e amstaff) Razvan33 8 2,174 06-02-2017 07:39 PM
  Amstaff U.K ioanam13 9 4,814 01-02-2017 01:39 AM
Ultimul mesaj: Madallinaaaaa
  Parere Athos AndreiMica 9 1,650 21-06-2016 02:42 PM
Ultimul mesaj: Anitaa

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)
▲ Reîntoarce-te SusContactează-ne Amstaff Romania Forum Mod (Arhivă) Uşor

AmStaff Romania © 2012-2018 Toate drepturile rezervate autorilor