Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Perkele Amstaffs
Autor Mesaj
MissRhyne Deconectat
Puppy
*

Alăturat: May 2013
Reputaţie: 3
Multumiri acordate: 0
Multumiri primite: 0
Perkele Amstaffs
Bine v-am găsit ''oficial'' Smile Deschid şi eu un topic cu şi despre căţeii şi planurile noastre. Enjoy! Primul nostru Amstaff este Flober's Irresistible Girl a.k.a Mensi (CH Memphis Bastian x ThunderRose) şi ne bucură cu frumuseţea ei exterioară şi interioară Tongue de şase ani. E extrem de expresivă şi un lider de haită înnăscut.
İmage İmage

La nici un an distanţă i-am luat un prieten în persoana lui Ultras - Ro Gr.CH Bg CH Spotika Sopra Tutti Siamo Noi (CH Logwood de Caligula x Flober's Fancy), un băieţel care ne-a făcut super fericiţi atât prin temperamentul lui impecabil cât şi prin rezultatele frumoase obţinute în expoziţii.

İmage İmage

Ninja is hardcore/ been cut so deep feel no pain/ it's not sore/ don't ask for kak or you'll get/ what you ask for
14-06-2013 11:36 PM
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Google ADS
GoogleADS

Some ADS
14-06-2013 11:36 PM
MissRhyne Deconectat
Puppy
*

RE: Perkele Amstaffs
La începutul lui 2010, printr-o serie de întâmplări care până la urmă s-au dovedit fericite Smile, ne-am ''găsit'' cu Zapi - Flober's Last Resort (CH Memphis Bastian x Flober's Jogo Bella), o căţeluşă cu o înclinaţie nemaipomenită către lucru - cum îmi place mie să zic parcă veşnic îi dă ciorba-n foc Big Grin Nu stă locului o secundă, e mereu în preajma noastră dornică de aport, springpole sau orice altceva presupune multă multă mişcare şi forţă. İmage İmage

Exact acelaşi temperament l-am întâlnit acum puţin peste un an, când am importat-o din Suedia pe Goldroads Miracle Sweet as Honey (CH Iron Amstaff Blade x Gipsy Honey) a.k.a. Chica. Chica mai are puţin şi termină campionatul în România şi este o mămică senzaţională, a cuibului nostru C şi viitoarea mamă a cuibului DSmile

İmage İmage İmage

Ninja is hardcore/ been cut so deep feel no pain/ it's not sore/ don't ask for kak or you'll get/ what you ask for
14-06-2013 11:38 PM
MissRhyne Deconectat
Puppy
*

... şi ultimul, dar nu cel din urmă, tânăra noastră speranţă Ninja a.k.a. Perkele Cream of the Crop, fiul Chicăi cu Peti (CH Flober's Flash), un căţeluş de şase luni de evoluţia căruia suntem până în prezent foarte mulţumiţi şi care momentan se pregăteşte de Cupa ''Păzitorii Porţii Vinului'' de la Ploieşti.

İmage İmage İmage

Aceştia sunt căţeii care ne ''populează'' curtea şi viaţa în momentul de faţă şi pentru care suntem foarte recunoscători crescătorilor care ni i-au încredinţat (şi au colaborat cu noi în venirea lor pe lume, ca în cazul lui Ninja Smile - Beres Sandor (Flober's Kennel), Laura & Laurenţiu Olariu (Kennel Spotika) şi Helen & Cliff Sjoholm (Goldroads Kennel - SE). Voi reveni pe parcurs cu mai multe poze şi povestioare ale câinilor pe care i-am deţinut, care s-au născut ori crescut la noi Smile

14-06-2013 11:39 PM
Ionut Deconectat
Junior
**

Alăturat: Sep 2012
Reputaţie: 5
Multumiri primite: 10
Chiar vroiam sa va propun sa deschideti si aici un topic cu cateii. Cel mai mult la ei imi place faptul ca, chiar daca nu sunt niste caini masivi sunt foarte bine proportionati,eleganti ce sa mai , specifici Amstaff-ului, sa va traiasca !
15-06-2013 12:42 AM
MissRhyne Deconectat
Puppy
*

Mulţumesc pentru aprecieri, Ionuţ! Aş vrea să precizez că, pentru mine, cuvântul masiv nu se află printre termenii care ar trebui să definească un amstaff. Ba chiar avem un standard frumos tradus, elocvent şi darnic cu adjectivele care caracterizează aspectul general al rasei ăsteia - ''masiv'' nu se află printre ele. Masiv este un bullmastiff, un dogue de bordeaux, un bulldog, un rottweiller, etc. Nu zic asta neapărat pentru c-ai menţionat tu, ci pentru că mulţi au senzaţia că asta ar trebui să fie amstafful Smile

15-06-2013 01:15 AM
Hashpe Deconectat
Baby

Alăturat: Jun 2013
Reputaţie: 0
Toti arata intr-un mare fel. Sa-ti traiasca si la mai multi!
15-06-2013 10:11 AM
MissRhyne Deconectat
Puppy
*

Merci frumos Hashpe! Smile

15-06-2013 10:43 AM
Larsson Deconectat
Intermediara

Reputaţie: 6
Multumiri primite: 15
Eu ma declar fan Ninja! Big Grin

I believe in integrity. Dogs have it. Humans are sometimes lacking it.
15-06-2013 11:05 AM
Perkele Deconectat
Junior
**

Alăturat: Mar 2013
Reputaţie: 9
Multumiri acordate: 5
Multumiri primite: 9
Deschidem un fan club Smile)

Nimic nu trece pe alee neobservat de vigilentul mini-gardian cu grad de Ninjalău Big Grin

İmage

İmage
15-06-2013 08:04 PM
Vizitează site-ul acestui utilizator Găseşte toate mesajele acestui utilizator
MissRhyne Deconectat
Puppy
*

Mulţumesc, Larsson, şi mie-mi place de el Big Grin
Doi frăţiori de-ai lui care au norocul să se bălăcească pe vremurile-astea caniculare. Oooof, ce-aş mai înota şi io... Undecided

Perkele Carolus Rex for Goldroads a.k.a. Jax - în Suedia:

İmage

İmage

İmage

İmage

Perkele Connect the Dots a.k.a. Eazy - în Elveţia la Lake de Neuchatel

İmage

İmage

İmage

İmage

17-06-2013 12:29 PM

[-]
Share/Bookmark (Arata tot)
Facebook Linkedin Technorati Twitter Digg MySpace Delicious

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)
▲ Reîntoarce-te SusContactează-ne Amstaff Romania Forum Mod (Arhivă) Uşor

AmStaff Romania © 2012-2019 Toate drepturile rezervate autorilor