Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Perkele Amstaffs
Autor Mesaj
Perkele Deconectat
Junior
**

Alăturat: Mar 2013
Reputaţie: 9
Multumiri acordate: 5
Multumiri primite: 9
RE: Perkele Amstaffs
Iată noua noastră bebelușă. Oficial o cheamă Thunder Rock's Lady Perkele, dar noi o strigăm Saia. Are 4 luni, iar aceasta este probabil ultima poză cu urechile ei naturale Smile

İmage

İmage
18-09-2013 08:11 PM
Vizitează site-ul acestui utilizator Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Google ADS
GoogleADS

Some ADS
18-09-2013 08:11 PM
MissRhyne Deconectat
Puppy
*

Alăturat: May 2013
Reputaţie: 3
Multumiri acordate: 0
Multumiri primite: 0
Thunder Rock's Lady Perkele

Tatăl: Multi CH Staff O'Class Full Moon Fever (BISS GCH Alpine's Highwayman x CH Sindelar's Sweet Child O'Mine)

Mama: Thunder Rock's High on Top (Multi CH Sindelar's Oscar x Srcky's Tenacious Lady Thunder Rock's)

Mulţumim Cristian (Thunder Rock's) pentru bijuteria asta de căţeluşă! Saya e o fetiţă foarte dulce, pupăcioasă, extrem de cuminte şi, ceea ce-mi place cel mai tare, super curioasă în legătură cu tot ce se-ntâmplă-n jur şi foarte receptivă. Inteligenţă tipică de femelă amstaff, eu una aşteptam de mult să se îngroaşe rândurile gagicilor faine de la noi din curte!

Azi am fost pe dealuri, ne-am întâlnit cu vaci (nu, adică vaci la propriu) şi ne-am purtat exemplar. Câteva poze de la prima şedinţă de dresaj de ring cu noi Smile.

İmage

İmage

İmage

İmage

Ninja is hardcore/ been cut so deep feel no pain/ it's not sore/ don't ask for kak or you'll get/ what you ask for
21-09-2013 08:41 PM
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Larsson Deconectat
Intermediara

Reputaţie: 6
Multumiri primite: 15
E superba pitica asta! Mult succes cu ea! Heart

I believe in integrity. Dogs have it. Humans are sometimes lacking it.
22-09-2013 12:39 AM
Perkele Deconectat
Junior
**

Multumim, Larsson! Si pentru ca te stiu fan, strabunicul catelusei pe linia mamei (tatal Sashei, Srckys Tenacious Lady for Thunder Rocks) nu este altcineva decat.. te las pe tine sa-i zici pe nume Big Grin

İmage

İmage
22-09-2013 04:56 PM
Larsson Deconectat
Intermediara

Reputaţie: 6
Multumiri primite: 15
Unicul, campionul, senzationalul Old Mountain Shoshoni! Big Grin
Din tot pedigree-ul lui Sam, Shon e preferatul meu, chiar daca am acolo nume ca Multi CH Royal Court's Winning Colours (WW 08, WVW 10, WVW 11, BIS, BISS, ATAXIA CLEAR) si MULTI CH, BISS CH Builder's Best Heavenly Rider Long Step (3XPRM, 29XBOB, RBOG, 14XBOG. 31XCAC. 24XCACIB).

Shon ruleaza! Big Grin

I believe in integrity. Dogs have it. Humans are sometimes lacking it.
22-09-2013 09:54 PM
MissRhyne Deconectat
Puppy
*

Mulţumim, Radu Smile

Rezultatele la conformaţie sunt una şi rezultatele ca reproducător alta, de multe ori complet diferite. Asta nu înseamnă, desigur, că ceilalţi menţionaţi de tine n-ar fi buni reproducători. Dar Shon n-a avut rezultate aşa spectaculoase în show-uri şi totuşi şi-a pus amprenta pe rasa asta aşa cum puţini au făcut-o. În majoritatea descendenţilor lui eu îl văd pe el, într-un fel sau altul, de multe ori fără să ştiu (şi încă n-am cel mai bun ochi din lume) - asta spune multe! Super căţel!

Ninja is hardcore/ been cut so deep feel no pain/ it's not sore/ don't ask for kak or you'll get/ what you ask for
22-09-2013 11:14 PM
Alleexxa Deconectat
Avansat

Alăturat: Feb 2013
Reputaţie: 7
Multumiri primite: 64
Foarte frumoasa catelusa! Cu ochiul meu de necunoscatoare se vede ca are o conformatie calumea,picioarele din fata groase...super!

In multii strabuni ai Maschei,pe linia tatalui,strabunicul (Royal Court's Carbon Copy) este frate cu Royal Court's Winning Colours,iar pe linia mamei,o ruda mai indepartata Fraja EC Thunder Cloud este frate cu bunicul lui Old Mountain Shoshoni.

Acum e prima data cand vad acest mascul si din acest moment pot spune ca se afla printre preferatii mei.

Sa va traiasca si sa obtina cele mai bune titluri!

İmage
23-09-2013 01:06 AM
MissRhyne Deconectat
Puppy
*

Mulţumim frumos Alleexxa! Aşa este, e corect ce vezi Smile.

Într-adevăr e fascinant să te uiţi în spate prin pedigree-uri şi să înţelegi datorită cui este câinele tău cine este. Este unul din multele avantaje ale pedigree-ului şi pentru asta trebuie să le mulţumim crescătorilor care au produs câinii ăştia legendari şi crescătorilor care s-au zbătut să aducă sângele ăsta şi în zona noastră. Dacă n-ar fi fost ei, amstaffii româneşti n-ar fi cum sunt azi (nici ăia cu pedigree, nici ăia fără! Tongue) ca să nu zic că poate nici n-ar fi existat Smile.

Bonus de Shoshonel:

Fiica lui, Sasha (Srcky's Tenacious Lady Thunder Rock's)

İmage

Şi nepoata, Tasha (Thunder Rock's High on Top), mămica Sayei aici de faţă

İmage

23-09-2013 07:12 PM
Perkele Deconectat
Junior
**

Meci! stoaia-Măchelsea = 0-4 HAHAHA

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage
04-10-2013 02:58 PM
Perkele Deconectat
Junior
**

Am cupat pizdelnița! Big Grin Nu mai zic că am fost cu ea pe coclauri și și-a prins urechile în tufele de fructe de pădure, sau că a alunecat pe o coajă de banană și a căzut în cioburile de la sticlele de bere pe care le-am consumat azinoapte de nervi că a egalat stoaia pe Basel, sau că a dat cancerul în auriculare, căci nu vreau să mai vină vren rățoi frustrat să mă ia în serios Smile)) Pur și simplu, am cupat-o, că așa au vrut mușchii mei si ai arbitrilor care o vor evalua mai târziu! Atât! Big Grin

İmage

İmage
24-10-2013 08:23 PM

[-]
Share/Bookmark (Arata tot)
Facebook Linkedin Technorati Twitter Digg MySpace Delicious

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)
▲ Reîntoarce-te SusContactează-ne Amstaff Romania Forum Mod (Arhivă) Uşor

AmStaff Romania © 2012-2019 Toate drepturile rezervate autorilor