Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Petkult
Autor Mesaj
Irina Gabriels Deconectat
Baby

Alăturat: Feb 2016
Reputaţie: 1
Multumiri acordate: 2
Multumiri primite: 2
Petkult
Buna tuturor! Am si eu o intrebare,ce parere aveti despre hrana uscata Petkult?
Si a doua intrebare: este ok daca peste bobite ii pun ficat de vita, dat prin razatoare? Multumesc!
15-02-2016 03:03 AM
Găseşte toate mesajele acestui utilizator Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Google ADS
GoogleADS

Some ADS
15-02-2016 03:03 AM
Sandokan Deconectat
Puppy
*

Alăturat: Jan 2014
Reputaţie: 3
Multumiri acordate: 7
Multumiri primite: 33
RE: Petkult
dai boabe si atat
15-02-2016 07:02 PM
Zaza Deconectat
Baby

Multumiri acordate: 0
Multumiri primite: 5
eu sugerez boabele si eventual la o alta masa orez cu legume. Ce varsta are catelusul?
15-02-2016 08:11 PM
 Multumiri acordate de: Irina Gabriels
Baby

(15-02-2016 08:11 PM)Zaza a scris:  eu sugerez boabele si eventual la o alta masa orez cu legume. Ce varsta are catelusul?

Buna. Catelul are 3 luni si 3 saptamani si 14 kg.
15-02-2016 11:10 PM
Pepsý Deconectat
Baby

Alăturat: Dec 2015
Reputaţie: 3
Multumiri acordate: 0
Multumiri primite: 14
Teoretic ar trebui sa ii dai boabe simple si atat.
Si, daca ai timp sa ii faci, o masa separata de orez cu legume (poti sa pui si gaturi de curcan, ficat, rinichi de vita, inimi de pui)

Problema este ca atunci cat sunt mici sunt fitosi si incearca marea cu sarea. Cateodata nu mananca mancarea. Si atunci tu gandesti..saracul nu mananca, nu ii place mancarea.
De facut: lași mancarea 10 - 15 min, si dupa o iei care daca este nemancata. Nu pune nimic peste ea sau sa o schimbi. Asa catelul va invata ca te pacaleste si va face asa la orice masa cand nu ii convine gustul.

Al meu s-a invatat cu graunte simple. Cateodata ( pe principiul ca nici mie nu mi-ar convenii sa mananc la nesfarsit aceeasi mancare) mai pun o lingura de orez peste boabe sau ficat taiat subtire sau chiar o lingura de petkult. Dar am inceput sa fac asta dupa ce am fost sigur ca imi mananca si boabele atunci cand le dau singure. Poate nu fac bine dar pana acum nu am probleme de mofturi la mancare.

Deci..nu mananca in timpul hotarat de tine? ridica mancarea si pleaca! la urmatoarea masa nu ii da mai mult (sa compesezi de nu a mancat inainte). Cand intra in ritmul normal si ii dispar fitele (mai curand sau mai tarziu) te mai poti juca, uneori, cu mancarea in ceea ce priveste pus o lingura de ceva peste boabe!
16-02-2016 10:07 AM
Baby

(16-02-2016 10:07 AM)Pepsý a scris:  Teoretic ar trebui sa ii dai boabe simple si atat.
Si, daca ai timp sa ii faci, o masa separata de orez cu legume (poti sa pui si gaturi de curcan, ficat, rinichi de vita, inimi de pui)

Problema este ca atunci cat sunt mici sunt fitosi si incearca marea cu sarea. Cateodata nu mananca mancarea. Si atunci tu gandesti..saracul nu mananca, nu ii place mancarea.
De facut: lași mancarea 10 - 15 min, si dupa o iei care daca este nemancata. Nu pune nimic peste ea sau sa o schimbi. Asa catelul va invata ca te pacaleste si va face asa la orice masa cand nu ii convine gustul.

Al meu s-a invatat cu graunte simple. Cateodata ( pe principiul ca nici mie nu mi-ar convenii sa mananc la nesfarsit aceeasi mancare) mai pun o lingura de orez peste boabe sau ficat taiat subtire sau chiar o lingura de petkult. Dar am inceput sa fac asta dupa ce am fost sigur ca imi mananca si boabele atunci cand le dau singure. Poate nu fac bine dar pana acum nu am probleme de mofturi la mancare.

Deci..nu mananca in timpul hotarat de tine? ridica mancarea si pleaca! la urmatoarea masa nu ii da mai mult (sa compesezi de nu a mancat inainte). Cand intra in ritmul normal si ii dispar fitele (mai curand sau mai tarziu) te mai poti juca, uneori, cu mancarea in ceea ce priveste pus o lingura de ceva peste boabe!

Multumesc frumos! Acum mananca dimineata o masa gatita, orez legume si carne, iar restul zilei boabe. Multumesc pt sfaturi!
18-02-2016 02:07 AM
Postează răspuns 

[-]
Share/Bookmark (Arata tot)
Facebook Linkedin Technorati Twitter Digg MySpace Delicious

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)
▲ Reîntoarce-te SusContactează-ne Amstaff Romania Forum Mod (Arhivă) Uşor

AmStaff Romania © 2012-2017 Toate drepturile rezervate autorilor