Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Posesorii ce caini - Atentie!!!
Autor Mesaj
VLANCEA Deconectat
Baby

Alăturat: Aug 2014
Reputaţie: 0
Multumiri acordate: 3
Multumiri primite: 0
Posesorii ce caini - Atentie!!!
Am fost dimineata in parcul Circului din Bucuresti unde am intalnit o doamna de 45-50 de ani pe care o plimba un amstaff bully. Catelul era un mascul necastrat, nedresat, extrem de periculos si dupa cateva vorbe pe care le-am schimbat cu doamna in cauza mi-a confirmat ca este agresiv. Catelul nu purta botnita.
Nu e singurul caz pe care l-am vazut in parcurile din Bucuresti deci va rog pe toti cei care aveti catei:
- dresati-va cainele!
- Castrati masculii daca nu va ocupati de ei!
- scoateti cainele numai cu botnita daca nu ati reusit sa faceti nimic cu dresajul si castrarea
- Nu incurajati cainele sa muste!!! un caine trebuie dresat cu mare atentie pentru paza si aparare, acest dresaj nu se poate face de oricine!

Faptul ca voi sunteti inconstienti va aduce aceste rase in ilegalitate asa cum s-a intamplat deja in multe state din lumea intreaga.

Sunt detinatorul unui astfel de caine pe care il dresez de la o luna si continui sa o fac pentru ca un caine are nevoie de indicatii mereu.

Va rog sa nu asteptati catelul sa greseasca inainte de a lua masuri!
Va amintesc ca puteti fi dati in judecata si puteti ajunge chiar dupa gratii pentru un caine care a muscat pe cineva daca acesta e al vostru.
15-05-2015 10:36 AM
Găseşte toate mesajele acestui utilizator Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Google ADS
GoogleADS

Some ADS
15-05-2015 10:36 AM
Dany25 Deconectat
Dany

Alăturat: May 2015
Reputaţie: 0
Multumiri acordate: 0
Multumiri primite: 0
RE: Posesorii ce caini - Atentie!!!
salut eu stau pe la piata munci ca veni vorba de caini rai si eu detin o fetita amstaff si vizavi de casa mea are un nebun un pit bull care il tine legat afara ziua de un lant care il tot rupe si sare gardul si e foarte foarte agresiv cainele si de cate ori o scot pe a mea in curte afara stau cu ochii pe geam ce as putea sa fac ?Undecided un sfat ca mie mila de cainele lui ca stapanu e un dobitoc
16-05-2015 10:56 AM
Găseşte toate mesajele acestui utilizator Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 

[-]
Share/Bookmark (Arata tot)
Facebook Linkedin Technorati Twitter Digg MySpace Delicious

Posibile subiecte înrudite...
Subiect: Autor Răspunsuri Vizualizări: Ultimul mesaj
  Amstaff fricos cu alti caini Alexs123 8 3,816 14-04-2015 09:36 PM
Ultimul mesaj: Alexs123
  agresiv cu alti caini Doina 5 3,123 23-03-2015 09:21 AM
Ultimul mesaj: Razvan1994

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)
▲ Reîntoarce-te SusContactează-ne Amstaff Romania Forum Mod (Arhivă) Uşor

AmStaff Romania © 2012-2018 Toate drepturile rezervate autorilor