Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Spic
Autor Mesaj
nicolae Deconectat
Intermediara

Alăturat: Aug 2012
Reputaţie: 3
Multumiri acordate: 0
Multumiri primite: 7
RE: Spic
la felul cum arata el are trasaturi de pitt.cat de pur este habar nu am tu ar trebui sa sti sau eventual sa pui poze cu parintii ca sa ne putem da seama mai bine.ce treaba ai tu cu ce te intreaba lumea?pe mine cand ma intreaba ce rasa este cainele meu le zic ca este metis de boxer.
cainele se va face frumos mai ales daca are hrana buna,vitamine tot ce ii trebuie pentru varsta asta si miscarea necesara.parerea mea este ca nu are nici o legatura cu amstaff si chiar daca are vreun parinte de amstaff nu a mostenit de la el mai nimic.nu are trasaturi de amstaff.seamana foarte mult a pitt.bafta cu el.
12-10-2013 09:06 AM
Găseşte toate mesajele acestui utilizator Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Google ADS
GoogleADS

Some ADS
12-10-2013 09:06 AM
somoldoc Deconectat
Baby

Alăturat: Jul 2013
Reputaţie: 0
Multumiri primite: 0
Vreau sa fac si eu o cusca lu Spichidutza asta al meu si nu stiu ce marime ar trebui sa aiba in interior . Cusca o sa intre in folosinta dupa ce face varsta de 1 an. Si un model daca se poate , o poza ceva.
15-10-2013 03:16 PM
somoldoc Deconectat
Baby

Cateva poze cu Spiculitozaurul
İmage
İmage
İmage
15-10-2013 07:27 PM
somoldoc Deconectat
Baby

Creste baiatul , cum vi se pare pentru 4 luni ai sai ? Am impresia ca parul lui este cam lung si este mai inalt decat ceilalti catei cu care i am comparat.
07-11-2013 07:26 PM
MissRhyne Deconectat
Puppy
*

Alăturat: May 2013
E drăguţ, are expresie frumoasă Smile... Nu-nţeleg de ce i-a cupat urechile aşa rotund, că-n rest i le-a făcut binişor. Îi strică forma capului. Nu-mi pare părul lung. Pare înăltuţ, dar poate să crească neuniform, să-şi dea drumul întâi pe înălţime. Încearcă să-l ''mişti'' organizat, plimbare, trap, şi să-i dai ceva de articulaţii, poate se mai adună pe picioarele din faţă...

Ninja is hardcore/ been cut so deep feel no pain/ it's not sore/ don't ask for kak or you'll get/ what you ask for
07-11-2013 10:00 PM
somoldoc Deconectat
Baby

Mancare buna ii dau, i am mai dat 2 pastile/zi k9 20 zile pe luna dar acum am luat pauza.
De facut miscare pot sa zic ca face destula. In timpul zilei il tin cu mine la un service unde alearga cat il tin picioarele + ca are niste maidanezi in zona si se alearga unii pe altii. Cand ajunge acasa cade lesinat in pat si doarme pana a 2 a zi.

Ce vitamine as putea sa i dau pe langa k9 pentru a creste frumos si sanatos ?
Si cand zici "poate" este vre o sansa sa mai puna pe piept sau ramane la fel de slabut ?
Majotitatea imi zic ca este prea slab catelul si prea inalt si nu e pitbull nici amstaff.
07-11-2013 11:52 PM
MissRhyne Deconectat
Puppy
*

Alăturat: May 2013
În locul tău eu i-aş da Pet-phos + Aplazyl/Glycoflex în loc de K9....

Eu ziceam să-l alergi organizat, adică trap sau plimbare, nu mult. Dacă ''aleargă cât îl ţin picioarele'' nu prea cred că va pune vreodată ceva masă - înţeleg că asta-ţi doreşti...

Nu e nici amstaff nici pit asta-i cert, e un metis. Zic ''poate'' pentru că n-am ce să zic altceva, nimeni n-are, că la câini cu originea incertă nu ai un background de la care să te inspiri, orice e posibil. Poate să înceapă să se dezvolte în lăţime şi adâncime după sau să se dezvolte mereu aşa la verticală, stil dog german...

Ninja is hardcore/ been cut so deep feel no pain/ it's not sore/ don't ask for kak or you'll get/ what you ask for
08-11-2013 12:01 AM
vili.lorincz Deconectat
اللعبة فيلي
*

Alăturat: Jul 2014
Multumiri acordate: 1
Multumiri primite: 9
adauc discutiei voastre faptul ca amstaful si pitbull-ul rasa pura nu sunt albi..am vazut pozele postate cu parinti daca unu dintre parinti e alb curat ala nu mai e nici amstaff si nici pitbull..am citit pe wikipedia..aici gasesti multe trasaturi ale raselor.cum trebe sa arete..al tau inafara de urechiile in forma de petale care pe care i le-ai cupat nu mai are nici o specificatie..e pre innalt arat mai mult a dog argentinian si asta daca ar fi fost alb curat....o zi frumoasa tuturor!!!
11-08-2014 01:49 PM
Postează răspuns 

[-]
Share/Bookmark (Arata tot)
Facebook Linkedin Technorati Twitter Digg MySpace Delicious

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)
▲ Reîntoarce-te SusContactează-ne Amstaff Romania Forum Mod (Arhivă) Uşor

AmStaff Romania © 2012-2019 Toate drepturile rezervate autorilor