Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
help :(
Autor Mesaj
PsYcHo Deconectat
Baby

Alăturat: Jan 2015
Reputaţie: 0
Multumiri acordate: 0
Multumiri primite: 0
help :(
Salutare la toti , pentru ca este primul post nu stiu exact daca am ajuns unde trebuie sau postez la locul potrivit.... subiectul este Amstaff-ul meu femela in varsta de aprox 3 luni care nu stiu de ce este foarte speriata HuhHuhHuh si nu stiu de ce cand o strig cateodata reactioneaza si vine cateodata nu ... de iesit nu am iesit cu ea afara pentru ca nu are toate vaccinurile facute . dar de fiecare data cand face cate ceva si o strig ca sa o alint nu sa o cert pentru ca este mica .... cand dau sa pun mana pe ea inchide ochii si se vede ca este foarte speriata...daca se poate va rog sa ma indrumati sa o invat sa nu mai fie asa speriata nu doresc un caine agresiv deoarece nu am optat pentru rasa asta ca sa o pun la lupta...dar nici nu doresc sa fie o jucarie pentru altii.. ce comportament ar trebui sa am cu ea ? sa fie oare pentru ca pana acum ea a avut 3 stapani in 2 aprox 3 luni ?

aici e o poza cu ea ...

http://s30.postimg.org/9ol891a7l/1093310...5212_n.jpg

help Sad
11-01-2015 02:16 AM
Găseşte toate mesajele acestui utilizator Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Google ADS
GoogleADS

Some ADS
11-01-2015 02:16 AM
icss17 Deconectat
Puppy
*

Alăturat: Oct 2014
Multumiri acordate: 3
Multumiri primite: 17
RE: help :(
probabil a fost batuta/lovita ... nu e normal sa se poarte cum spui... oricum e mica inca, trebuie sa-i vorbesti cu voce dulce si sa nu tipi, cu timpul va prinde incredere
11-01-2015 03:32 AM
Razvan1994 Deconectat
Moderator

Alăturat: Aug 2014
Multumiri primite: 33
Cu siguranta unul sau mai multi dintte stapani nu s-a comportat tocmai frumos cu ea brutele . Cand o chemi la tine dai recompensa Big Grin si joaca si iubire
11-01-2015 09:34 AM
NunuMic Deconectat
Moderator

Alăturat: Jan 2015
Multumiri primite: 8
Razvan1994 are dreptate, doar cu recompensa si chemare la tine, joaca fara sa o bruschezi, si fa-o sa prinda incredere in tine ca ii esti stapan, nu unul care o maltrateaza...
Dar sa nu crezi ca dintr-o singura sedinta o sa-si revina...Iti mai dau un sfat, ca recompensa incearca sa cauti cascaval ceva mai ieftin insa nu expirat si il tai cubulete...Il dai ca recompensa, il adora...Insa recompensa trebuie data doar daca vine la tine, daca se joaca cu tine...Sa nu ii dai recompensa ca ai tu impresia ca daca ii dai de mancare isi va schimba comportamentul, el va asocia recompensa data pentru nimic, iar cainele va fi la fel, asa va crede ca e bine sa fie...

İmage
11-01-2015 03:52 PM
Razvan1994 Deconectat
Moderator

Alăturat: Aug 2014
Multumiri primite: 33
Exact el drebuoe sa asocieze recompensa cu joaca , iubire rasfatul pe care il oferi tu Big Grin cascavalul e printre cele nai bune recompense si ieftine , trebuie sa vorvesti cu cainele cu o voce calda cu drag conteaza f mult deocamdata nu-l certa sau tipa chiar daca face unele boacane evwntual inchei jocul ca pedeapsa pentru cateva minute
12-01-2015 12:25 AM
Postează răspuns 

[-]
Share/Bookmark (Arata tot)
Facebook Linkedin Technorati Twitter Digg MySpace Delicious

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)
▲ Reîntoarce-te SusContactează-ne Amstaff Romania Forum Mod (Arhivă) Uşor

AmStaff Romania © 2012-2018 Toate drepturile rezervate autorilor