Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
intepatura
Autor Mesaj
jok3r Deconectat
Baby

Alăturat: Oct 2016
Reputaţie: 0
Multumiri acordate: 0
Multumiri primite: 0
intepatura
salut tuturor userilor de pe forum , am si eu o problema medicala.
femela mea acum o jumate de an sa înțepat într-o așchie( în pernuță) si ia rămas. Eu nu am stiut, după un timp ia crescut carne si nu se mai observa. a mai trecut ceva vreme si a inceput să schioapete. a venit un veterinar la mine să se uite la labuta si a zis că nu are nimic. a mai trecut ceva timp si înspre picior în sus chiar deasupra la pernuță din jumate să umflat o galma. Am duso la veterinar a zis că are o așchie si trebuie sa ii dau augumentin si sa ii bag laba in ceai de mușețel ca puroiase galma aceea. Am făcut cum a spus si ia trecut, nici nu mai scolhiopata deloc. acum că am antrenați puțin iar i sa umflat galma si iar șchioapata.
nu stiu ce sa ii fac, așchia aia putrezește, sau trebuie să o duc să o opereze să-i scoată așchia. nici nu stiu daca o mai are în picior, nu înțeleg de ce i se umfla galma aia dacă ea sa înțepat în pernuță. s.a.m.d
29-10-2016 08:19 PM
Găseşte toate mesajele acestui utilizator Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Google ADS
GoogleADS

Some ADS
29-10-2016 08:19 PM
jok3r Deconectat
Baby

RE: intepatura
scuzați cuvintele scris greșit. Am autocare la telefon si pune ce cuvinte vrea el ???
29-10-2016 08:21 PM
jok3r Deconectat
Baby

auto corectare*
29-10-2016 08:22 PM
Sandokan Deconectat
Puppy
*

Alăturat: Jan 2014
Reputaţie: 3
Multumiri acordate: 7
Multumiri primite: 33
Radiografie la picior , spune tot o radiografie.
31-10-2016 08:13 PM
jok3r Deconectat
Baby

se vede lemnul la radiografie?
04-11-2016 08:24 PM
Sandokan Deconectat
Puppy
*

Alăturat: Jan 2014
Reputaţie: 3
Multumiri acordate: 7
Multumiri primite: 33
Eu stiu , că eu sau tu daca ne uitam la o radiografie , nu intelegem nimic, numai un doctor intelege. la un doctor el iti spune daca trebuie radiografie , , lemnu daca e dimensiuni mai mari se vede.
04-11-2016 08:30 PM
Champion Of
Rings Kennel
Deconectat
Administrator

Alăturat: Aug 2012
Reputaţie: 7
Multumiri acordate: 5
Multumiri primite: 20
(29-10-2016 08:19 PM)jok3r a scris:  salut tuturor userilor de pe forum , am si eu o problema medicala.
femela mea acum o jumate de an sa înțepat într-o așchie( în pernuță) si ia rămas. Eu nu am stiut, după un timp ia crescut carne si nu se mai observa. a mai trecut ceva vreme si a inceput să schioapete. a venit un veterinar la mine să se uite la labuta si a zis că nu are nimic. a mai trecut ceva timp si înspre picior în sus chiar deasupra la pernuță din jumate să umflat o galma. Am duso la veterinar a zis că are o așchie si trebuie sa ii dau augumentin si sa ii bag laba in ceai de mușețel ca puroiase galma aceea. Am făcut cum a spus si ia trecut, nici nu mai scolhiopata deloc. acum că am antrenați puțin iar i sa umflat galma si iar șchioapata.
nu stiu ce sa ii fac, așchia aia putrezește, sau trebuie să o duc să o opereze să-i scoată așchia. nici nu stiu daca o mai are în picior, nu înțeleg de ce i se umfla galma aia dacă ea sa înțepat în pernuță. s.a.m.d

eu iti reomand sa mergi la un doctor bun care sa faca in primul rand o radiografie sa vada exact ce este acolo. Cel care a venit la tine si ti-a recomandat augmentin este amator. Orice proprietar de caine sau de o canisa putea sa iti spuna sa ii administrezi acest medicament care se foloseste de obicei la infectii.

http://champion-of-rings.ro/
06-11-2016 11:16 PM
Vizitează site-ul acestui utilizator Găseşte toate mesajele acestui utilizator Citaţi acest mesaj într-un răspuns
jok3r Deconectat
Baby

stiu , cred că e o problemă gravă. e posibil ca puroiul să-i manace osul. acum sa fac rost de bani. ca trebuie ceva bani sami rezolve problema si ma duc cu ea sa vad ce are nu o las așa ca poate doamne fereste rămâne fata mea șchioapă
07-11-2016 11:31 PM
Postează răspuns 

[-]
Share/Bookmark (Arata tot)
Facebook Linkedin Technorati Twitter Digg MySpace Delicious

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)
▲ Reîntoarce-te SusContactează-ne Amstaff Romania Forum Mod (Arhivă) Uşor

AmStaff Romania © 2012-2019 Toate drepturile rezervate autorilor