Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
lipsit de acasa
Autor Mesaj
Pepsý Deconectat
Puppy
*

Alăturat: Dec 2015
Reputaţie: 3
Multumiri acordate: 0
Multumiri primite: 14
lipsit de acasa
din motive de ordin familial, eu plecat de acasa cu munca, ceva greutati ale partenerei cu copii si cainele in acelasi timp, etc...am fost nevoit sa trimit catelul meu la o verisoara.
Acolo a stat intr-o casa, cu acces nelimitat la curte...deci conditiile au fost foarte bune.
Lasand la o parte ca se va intoarce inapoi in apartament (deh, astea sunt conditiile) imi fac griji de timpul petrecut departe de mine!

-a fost plecat 17 zile in care nu a avut contact cu mine.
- are varsta de 9 luni
-are un caracter super dominant. am avut zile grele cu el in a-i arata ca el face parte din haita mea si nu invers
-cainele a avut parte de predresaj si un pic de dresaj cu cineva calificat
- acolo unde a stat toata lumea l-a iubit dar nimeni nu s-a impus in fata lui..asa ca a facut si prostii pt care a fost si certat
- a aratat cainilor din vecini cine e sefu Smile (a escaladat garduri, a facut gauri...nimic nu l-a oprit sa ajunga la ei )

Sincer sa fiu nu stiu la ce sa ma astept maine cand il voi lua! desi sunt la al 2 -lea catel amstaff nu m-am mai izbit de aceasta situatie.sper sa isi aduca aminte cine e conducatorul de haita la noi in casa.

Daca nu va trebui sa o iau de la inceput...si la 9 luni, cu un amstaff...nu e foarte usor

Daca a trecut cineva prin chestia asta...un sfat ar fi apreciat.

multumesc!
11-07-2016 12:31 PM
Găseşte toate mesajele acestui utilizator Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Google ADS
GoogleADS

Some ADS
11-07-2016 12:31 PM
adyd Deconectat
Amator

Alăturat: May 2014
Reputaţie: 0
Multumiri acordate: 0
Multumiri primite: 6
RE: lipsit de acasa
Nu am trecut prin situatia asta dar pot sa-ti dau un exemplu aproximativ similar.
Am dat un puiut in varsta de aproape 4 luni, mascul cu caracter dominant. Dupa aproape 2 luni am fost sa-l vad: m-a recunoscut imediat si ma asculta mai bine decat pe actualii stapani.
Parerea mea e sa nu-ti faci nici o grija si sa te pregatesti pentru manifestari de dragoste extrema din partea lui.
11-07-2016 04:09 PM
Găseşte toate mesajele acestui utilizator Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 

[-]
Share/Bookmark (Arata tot)
Facebook Linkedin Technorati Twitter Digg MySpace Delicious

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)
▲ Reîntoarce-te SusContactează-ne Amstaff Romania Forum Mod (Arhivă) Uşor

AmStaff Romania © 2012-2018 Toate drepturile rezervate autorilor