Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 1 voturi - 1 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
pyro zalau
Autor Mesaj
pyro Deconectat
Puppy
*

Alăturat: Sep 2012
Reputaţie: 1
Multumiri acordate: 0
Multumiri primite: 0
pyro zalau
salut eu sunt pyro ...sunt din zalau -salaj...si acesta e pitbulasul meu se numeste ares ...pozele sunt putin mai vechi dar o sa revin cu poze noisper sa ne intelegem bine si sa fie oameni mai ok decat pe alte site..in primele 4 poze sunt parinti lui ares..
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage
İmage

http://gamedogped.com/details.php?id=63462 pedigreeu
18-09-2012 11:05 PM
Găseşte toate mesajele acestui utilizator Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Google ADS
GoogleADS

Some ADS
18-09-2012 11:05 PM
LevyTyson Deconectat
Puppy
*

Reputaţie: 0
RE: pyro zalau
salutare.........ff frumos ares ..........bine ai venit man......ce sa dezvoltat ares ......la ce parinti are nu ma mir
18-09-2012 11:15 PM
pyro Deconectat
Puppy
*

ms ms manTongue hai acasa sa se joace putinBig Grin
18-09-2012 11:16 PM
Joker Deconectat
Administrator

Alăturat: Aug 2012
Reputaţie: 7
Multumiri primite: 11
Bine ai venit ! Sper sa ne înțelegem fff bine și nu văd de ce nu am putea sa o facem.
PS : un pitbull sa zic asa cu o modestie bun, dar defapt e foarte bun. Dacă ai putea să ne dai ma multe detalii ar fi perfect de exemplu ( vârstă,alimentație,antrenament etc ) . Vad ca este îngrijit cum trebuie.
19-09-2012 01:26 AM
Vizitează site-ul acestui utilizator Găseşte toate mesajele acestui utilizator Citaţi acest mesaj într-un răspuns
pyro Deconectat
Puppy
*

ms frumos....sper si eu sa fie mai ok aici ca pe restu....ca dincolo sunt destui cunoscatori dar care nu stiu mai nimic....cu caini la fel......nu am treaba cu cainele nimanui numa nu imi plac comentariile ironice sau rautacioase......sper sa fie aici altfel si saa fie chiar un forum unde sa iti poti spune oful....sa inveti ceva...nu sa ne dam care mai de care mai desteptSmile ms inca o data pentru primireSmile
19-09-2012 02:25 AM
Killuminati Deconectat
Junior
**

Multumiri acordate: 2
Multumiri primite: 4
Un exemplar foarte frumos ! Sa-ti traiasca si sa fie sanatos ! Smile Si parintii sunt bine intretinuti, in special tatal.
22-09-2012 03:05 AM
pyro Deconectat
Puppy
*

ms mult. si ai tai sunt foarte frumosiTongue si eu mai am o catelusa de 3 luni ShashaBig Grin
http://s1250.photobucket.com/albums/hh52...8ae001.jpg
http://s1250.photobucket.com/albums/hh52...f6a088.jpg
sunt poze chiar de cand am luato....o sa revin cu poze noi cu amandoiBig Grin

are 11 luni ...face 1 an in 18 luna octombrie.....alimentatie....e cam figurant...mancare uscata foarte rar in schimb pui...tacamuri...gat de pui...peste...in fiecare zi...si mai este cand ii prepar macaroane cu vita...pui..peste,legume. am un cunoscut care imi vinde foarte ieftin carnea de vita iar gaturile si tacamurile de la magazin...si mai este dar mai rar cand mananca ficat de vaca sau inima...si pestele il primesc din italia in conserve...de obicei tonSmile
22-09-2012 02:23 PM
Killuminati Deconectat
Junior
**

Eu le dau la ai mei orez cu legume (radacina de telina, radacina de patrunjel, morcov, rosie, ardei, gogosar, toate 100% bio din gradina proprie) + piept de pui sau de curcan bine tocat sau muschi de vita, asta la o masa.

O data pe saptamana le dau coaste de vita bine fierte sa roada, de 2 ori pe saptamana ugere de vaca bine curatate (am ceva tovarasi pe la abator Smile). Ca si mancare uscata granule Royal Canin Maxi Junior Active. Suplimentul de vitamine si`l iau din Cafortan, 15 zile pe luna, la ultima masa din zi, le amestec prin granule, atatea pastile cat recomanda producatorul.

Pentru dresaj folosesc Royal Canin Educ, si am dat rezultate foarte bune cu ei. Cam toate comenzile de baza le executa excelent.

Este foarte bine ca le dai mancare sanatoasa si foarte gustoasa de altfel, dar atat ai grija ca nu-si asigura tot necesarul de vitamine de acolo. Iti recomand sa le dai si tu Cafortan, macar 10 zile pe luna, sau daca nu alt supliment de vitamine similar Smile Sper sa te ajute informatiile Smile
22-09-2012 06:55 PM
pyro Deconectat
Puppy
*

ms frumos pentru sfaturi. pentru suplimnete a luat injectabil ca am un vecin foarte generos,,veterinar,, si am ajuta cu tot ce am nevoie si la bani la care le cumpara el de la depozit...fara adaosuri...etc.....am meu nu manaca mancarea uscata...adevaru e ca la-m cumparat marisor aproape 5 luni.....si ia-m cumparat toate conservele....si mancare uscata posibila si manca cu scarba...in schimb manca orez fiert de numa numaBig Grin la noi nu gasesc uger de vaca...abia imi procur carnea de vita pt el......ms mult inca o data entru sfaturiSmile
23-09-2012 03:43 AM
Killuminati Deconectat
Junior
**

Anytime man Smile Nu e obligatoriu sa ii dai ce le dau si eu iti dai seama. Este foarte buna alimentatia pe care le-o oferi, atat nu ai mentionat nimic de vitamine si credeam ca te bazezi doar pe vitaminele ce si le iau din mancare, ceea ce ar fi fost mult prea putin. Daca dai si vitamine e super Smile Atat si cu vitaminele cu grija mare, ca prea mult strica, e bine cu pauze din cand in cand. Dar daca le iei de la veterinar sunt sigur ca iti recomanda el niste dozaje bune.
23-09-2012 03:04 PM
Postează răspuns 

[-]
Share/Bookmark (Arata tot)
Facebook Linkedin Technorati Twitter Digg MySpace Delicious

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)
▲ Reîntoarce-te SusContactează-ne Amstaff Romania Forum Mod (Arhivă) Uşor

AmStaff Romania © 2012-2018 Toate drepturile rezervate autorilor