Postează răspuns 

Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
unde-i pot face pedigree ?
Autor Mesaj
Cosmin Amstaff Deconectat
Baby

Alăturat: Jul 2014
Reputaţie: 0
Multumiri acordate: 0
Multumiri primite: 0
unde-i pot face pedigree ?
unde-i pot face pedigree catelusei ?

macar sa incerc poate ii amstaff pur...
25-07-2014 05:31 PM
Găseşte toate mesajele acestui utilizator Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Google ADS
GoogleADS

Some ADS
25-07-2014 05:31 PM
razvanp Deconectat
Baby

Alăturat: Oct 2013
Reputaţie: 1
Multumiri acordate: 1
Multumiri primite: 6
RE: unde-i pot face pedigree ?
Cosmin, deja ma scoti din sarite. intelege odata ca nu ii poti "face" pedigree . e al 10 topic care l-ai deschis cu acelasi subiect.

iti pun aici ce a scris Andreea. Daca iti dau link-ul ma indoiesc ca sti sa il deschizi

(25-07-2014 06:44 PM)AndreeaR a scris:  RE: Maya - un nou membru
Pedigree (este un certificat care reprezinta unica dovada ca animalul apartine unei anumite rase, este actul care atesta genealogia acestuia si care ofera detalii despre bagajul genetic - parintii daca au fost bolnavi, felul cum arata, linia din care se trag, etc) nu ii poti face decat daca ambii parinti au. Daca are doar unul dintre parinti, automat nici puiul nu va avea, deoarece nu se stie puritatea rasei celuilalt parinte. Astfel se pastreaza puritatea rasei, si stii ca puiul nu va suferi de cine stie ce boala (din moment ce parintii au fost testati medical). Puiul poate sa semene leit cu unul cu pedigree, poate (in cazuri rare) sa arate mai bine decat unul de rasa pura, dar asta nu inseamna ca si el face parte din categoria asta. Va fi clasificat ca si "metis", insa sa stii ca si ei iubesc la fel de mult ca unul de rasa si au nevoie de aceeasi atentie si ingrijre din partea proprietarului.
Stiu ca doar la unele rase se face chestia asta, nu stiu daca este cazul si la amstaff: te duci la asociatia chinologica a judetului de care apartii si dupa ce il examineaza atent (sau in urma participarii unui concurs si a castigarii a mai multor titluri de "excelent") ti se va da un certificat de tip C ( acel act de tipicitate care confirma apartenenta la rasa dupa incadrarea fenotipica – experioara), dar asta nu inseamna ca gata, a devenit de rasa pura. E un document care atesta cum ca al tau caine seamana cu un amstaff din punct de vedere fizic, si nu cu o pisica sau o veverita. Acum sper sa nu ma insel in cele spuse, un user mai experimentat te poate ajuta, sau te poti interesa singur la asociatia chinologica din Targoviste (pt ca am inteles ca de acolo esti). Dar un caine de rasa cu siguranta nu se vinde cu 200 lei, cat ai dat tu pe el.
Pedigree-ul asadar nu se refera la mancarea cu acelasi nume, ci este un act, un certificat de nastere-ca sa il asemuim cu ce avem noi oamenii. Iar carnetul de sanatate este buletinul lui.
Raul a fost facut, asa cum spuneau mai multi useri pe aici, insa acum daca tot il are, macar poate o realiza raspunderea pe care o are si o sa-si indrepte comportamentul si atentia catre caine.
25-07-2014 07:19 PM
Vizitează site-ul acestui utilizator Găseşte toate mesajele acestui utilizator Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Florian59 Deconectat
Baby

Alăturat: Feb 2014
Multumiri acordate: 9
Multumiri primite: 1
On : "Pretenas" , tu nu intelegi ca nu merge sa faci pedigree ?

Off :
Razvanp , n-ai cu cine sa te intelegi. Cand eu v-am zis ca unii sunt cum sunt, ati spus ca sunt nebun si ca jignesc lumea.

Pui de 7 saptamani care doarme intr-un cotet dintr-o magazie in care tine centrala unde e cu 5 grade mai cald ca afara. O catelusa de 7 saptamani care o intarata sa fie rea, ca sa il apere de hotii, ciobanii si oierii de la el de pe ulita. Sta cu ea pe burta si au devenit mari tovarasi, ba chiar mai si spune " cred ca ma-m imprietenit destul cu ea intr-o zi nu ?" , ba chiar musca carpe si nu mai e nici trista. Acum e hotarat sa-i faca abonament la sala ca sa devina muschiuloasa ! Da-i frati-miu Naposim / Sustanol / Winstrol / Testo poate si niste Deca ! Sau ia-ti tu niste davarina si da-ti 15ml-uri poate iei overdose si ne faci un bine !

Auzi vorbe aici : - " Ii pot face baita /..../ " ;
- " /.../ o tin in prosopel pana seara /.../ "
- " /.../ spala pe dintisori "

Am inteles ca doamana invatatoare te-a invatat diminutivele, dar chiar nu trebuie si nu e cazul sa te lauzi la noi... zic si eu Wink =))

Va raciti gura de pomana cu "omuletu" asta.
Cat despre Cosmin , doar atat iti spun... : Imi pare rau ca nu va exterminat pe toti cand a avut ocazia ! Sieg Heil !

Ps1 : Deci ce varsta ai ?
Ps2 : Ce rau sunt...iti dai seama ?
Ps3 : Ia-ti o lama de la tac-tu si ciopleste-n vena !
25-07-2014 08:17 PM
razvanp Deconectat
Baby

(25-07-2014 08:17 PM)Florian59 a scris:  On : "Pretenas" , tu nu intelegi ca nu merge sa faci pedigree ?

Off :
Razvanp , n-ai cu cine sa te intelegi. Cand eu v-am zis ca unii sunt cum sunt, ati spus ca sunt nebun si ca jignesc lumea.

Pui de 7 saptamani care doarme intr-un cotet dintr-o magazie in care tine centrala unde e cu 5 grade mai cald ca afara. O catelusa de 7 saptamani care o intarata sa fie rea, ca sa il apere de hotii, ciobanii si oierii de la el de pe ulita. Sta cu ea pe burta si au devenit mari tovarasi, ba chiar mai si spune " cred ca ma-m imprietenit destul cu ea intr-o zi nu ?" , ba chiar musca carpe si nu mai e nici trista. Acum e hotarat sa-i faca abonament la sala ca sa devina muschiuloasa ! Da-i frati-miu Naposim / Sustanol / Winstrol / Testo poate si niste Deca ! Sau ia-ti tu niste davarina si da-ti 15ml-uri poate iei overdose si ne faci un bine !

Auzi vorbe aici : - " Ii pot face baita /..../ " ;
- " /.../ o tin in prosopel pana seara /.../ "
- " /.../ spala pe dintisori "

Am inteles ca doamana invatatoare te-a invatat diminutivele, dar chiar nu trebuie si nu e cazul sa te lauzi la noi... zic si eu Wink =))

Va raciti gura de pomana cu "omuletu" asta.
Cat despre Cosmin , doar atat iti spun... : Imi pare rau ca nu va exterminat pe toti cand a avut ocazia ! Sieg Heil !

Ps1 : Deci ce varsta ai ?
Ps2 : Ce rau sunt...iti dai seama ?
Ps3 : Ia-ti o lama de la tac-tu si ciopleste-n vena !

Auci Smile. Ai fost un pic cam aspru cu el. Anyway, pacat de cutu ala mic Smile mi-e mila de el Sad
25-07-2014 10:51 PM
Vizitează site-ul acestui utilizator Găseşte toate mesajele acestui utilizator Citaţi acest mesaj într-un răspuns
 Multumiri acordate de: Florian59
Florian59 Deconectat
Baby

Alăturat: Feb 2014
Multumiri primite: 1
Tocmai asta e !
26-07-2014 12:15 AM
Cosmin Amstaff Deconectat
Baby

Alăturat: Jul 2014
Reputaţie: 0
Multumiri acordate: 0
Multumiri primite: 0
eu nu mai stau pe forumul asta... va-m spus ca-i primul amstaff trb sa-mi spuneti cum il pot tine in casa fara sa-si faca nevoile in toate locurile ...

trebuia sa-mi explicati treaba cu pedigree... credeam ca ma duc cu ea la cineva o controleaza si vede daca e rasa pura sau nu .. (tot nu am inteles cum e cu asta,.)

trebuia sa ma ajutati SadSadSadSadSad
26-07-2014 12:20 AM
Amnesia13 Deconectat
Puppy
*

Alăturat: Apr 2014
Reputaţie: 3
Multumiri acordate: 12
Multumiri primite: 33
Copile, exista google si forumul are functie de cautare, foloseste-le ! In curand ne zici ca suntem nesimtiti,ca n-am venit sa facem curat dupa caine in locul tau.....cand l-ai luat credeai ca-l arunci in cotet,ii dai o felie de paine odata la 5 ore si gata ??
26-07-2014 10:29 AM
razvanp Deconectat
Baby

(26-07-2014 10:29 AM)Amnesia13 a scris:  Copile, exista google si forumul are functie de cautare, foloseste-le ! In curand ne zici ca suntem nesimtiti,ca n-am venit sa facem curat dupa caine in locul tau.....cand l-ai luat credeai ca-l arunci in cotet,ii dai o felie de paine odata la 5 ore si gata ??

Gata, te-ai enervat si tu?Smile) eu unul incep sa ma amuz. Personal nu ii mai dau sfaturi si nu incerc sa il mai ajut. N-ai cu cine Smile
26-07-2014 11:07 AM
Amnesia13 Deconectat
Puppy
*

Alăturat: Apr 2014
Reputaţie: 3
Multumiri acordate: 12
Multumiri primite: 33
Incerc sa nu Smile) , dar e greu cu astfel de oameni...
26-07-2014 11:13 AM
Maryan99 Deconectat
Amstaff

Alăturat: Jun 2014
Reputaţie: 2
Multumiri primite: 7
Ba Cosmine da rau esti batut in cap ma , cum sa ii faci ma pedigree la o corcitura, dute la un veterinar si intreaba-l daca e rasa sau nu si iti promit ca o sa zica , ca e o corcitura !!! Scoate-ti visele tale de copil mic din cap, apropo de ce vrei asa de mult sa aiba cainele pedigree ? Vrei sa te lauzi cu el prin liceu ??? Pe bune ai mai mult de 17 ani??
26-07-2014 07:02 PM
Postează răspuns 

[-]
Share/Bookmark (Arata tot)
Facebook Linkedin Technorati Twitter Digg MySpace Delicious

Posibile subiecte înrudite...
Subiect: Autor Răspunsuri Vizualizări: Ultimul mesaj
  Daca ii dau pedigree, devine "din pedigree"? Ozzy 13 4,813 24-02-2014 10:25 PM
Ultimul mesaj: Ozzy
  ¿Se poate face asta? Ozzy 4 5,819 23-02-2014 09:42 PM
Ultimul mesaj: Larsson
Wink de unde vine numele cainelui vostru mariusirl 15 5,166 29-01-2014 12:48 AM
Ultimul mesaj: karina
  Face numai in casa nevoile laurentiu 1 1,260 02-11-2013 09:02 PM
Ultimul mesaj: Larsson
  Pedigree Thor 9 4,331 26-05-2013 08:19 PM
Ultimul mesaj: Killuminati
  Pretul corect penteu un pui amstaff cu pedigree Hummer 11 22,850 11-04-2013 05:59 PM
Ultimul mesaj: nicolae

Săritura forum:

Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 1 Musafir(i)
▲ Reîntoarce-te SusContactează-ne Amstaff Romania Forum Mod (Arhivă) Uşor

AmStaff Romania © 2012-2019 Toate drepturile rezervate autorilor