Amstaff Romania Forum
Hrana femela amstaff 5 luni - Versiune printabilă

+- Amstaff Romania Forum (http://amstaffromania.ro)
+-- Forum: Alimentatie (/Forum-Alimentatie)
+--- Forum: Alimentatie (/Forum-Alimentatie--54)
+--- Subiect: Hrana femela amstaff 5 luni (/Thread-Hrana-femela-amstaff-5-luni)

Pagini: 1 2 3 4 5 6

Hrana femela amstaff 5 luni - hera - 29-06-2013 12:56 PM

Buna ziua. Am o femela amstaff de 5 luni,eu o am de la varsta de 4 luni,iar pana acum am hranito cu pro plan miel si orez for athletic puppy + vitamine + calciu .
As vrea sa imi recomandati alt fel de mancare mai bogata in proteine sau sa o mentin tot pe pro plan ?

RE: Hrana femela amstaff 5 luni - mario238 - 29-06-2013 01:12 PM

pro plan e o mancare buna, eu zic sa nu-i schimbi alimentatia si sa o tii tot asa. bafta cu ea.

RE: Hrana femela amstaff 5 luni - Killuminati - 29-06-2013 01:27 PM

puppy large athletic este o hrana excelenta, si bogata in proteina de altfel, deci iti recomand sa nu o schimbi Smile

RE: Hrana femela amstaff 5 luni - Larsson - 29-06-2013 02:05 PM

Proplan e o hrana buna, dar daca vrei neaparat sa o schimbi, poti sa te orientezi spre Acana, Arden Grange, Orijen, Canagan, etc.. Dar atentie cu schimbarea mancarii, sa nu se faca brusc, ci treptat, ca sa nu aiba probleme cu stomacul.

RE: Hrana femela amstaff 5 luni - Larsson - 29-06-2013 02:07 PM

Daca vrei neaparat mai multe proteine, poti sa-i dai Orijen, are peste 40%, dar unii catei fac dermatita de la asta. Al meu a mancat si nu a avut probleme totusi.

RE: Hrana femela amstaff 5 luni - kata - 29-06-2013 02:48 PM

ce mai buna mancare este aia pe care o prefera cainele deci dai ce ii place lui

RE: Hrana femela amstaff 5 luni - hera - 29-06-2013 04:49 PM

am inteles. multumesc pentru sfaturi ,daca se poate sa imi recomandati si niste vitamine si minerale bune?

RE: Hrana femela amstaff 5 luni - Killuminati - 29-06-2013 05:10 PM

Cafortan, K9 Complete Growth, Pet Phos astea sunt cele mai bune. Personal prefer Cafortan datorita raportului excelent calitate / pret, si a eficientei, dar toate sunt f bune si premium.

RE: Hrana femela amstaff 5 luni - criss88 - 21-10-2013 11:36 PM

buna as dorii sa stiu daca pedigriile de la firma pedigree sunt buna,eu iam dat a jessica si ii merge bine dupa ele ,nu a slabit creste,ii mai dau calciu si vitamine,credeti ca nu ii sunt suficiente!a mancat royal canin acum de vreo luna mananca pedigree!

RE: Hrana femela amstaff 5 luni - Perkele - 21-10-2013 11:54 PM

Ii ajunge ca mananca bataie, altceva nu-i mai trebuie! Da-i bataie, dresoarea lu peste prajit care esti tu!