Amstaff Romania Forum
Am nevoie de o părere - Versiune printabilă

+- Amstaff Romania Forum (http://amstaffromania.ro)
+-- Forum: American Staffordshire Terrier / Pitbull / Metisi Amstaff & Pitbull / Alte rase (/Forum-American-Staffordshire-Terrier-Pitbull-Metisi-Amstaff-Pitbull-Alte-rase)
+--- Forum: American Staffordshire Terrier (/Forum-American-Staffordshire-Terrier)
+--- Subiect: Am nevoie de o părere (/Thread-Am-nevoie-de-o-p%C4%83rere)

Pagini: 1 2

Am nevoie de o părere - freaxkidd - 27-03-2016 10:29 PM

Bună seara!Am o problemă, mai mult o nelămurire.
Am o căţeluşa Amstaff de 3 luni şi nu ştiu cum ar trebuii dresată, aş vrea totodată să fie şi puţin agresivă, gen să sară să se prindă de o sfoară şi etc. dar totuşi nici prea agresivă.Cei care întăleg ce am vrut să spun rog să lase un mesaj.Mersi
mult Big Grin

RE: Am nevoie de o părere - Sandokan - 27-03-2016 10:38 PM

dupa un an incepe sa se prinda , acum are dintii de lapte , nu poate, ca doar cu dintii se prinde , cu ce altceva sa se prinda? vezi sa nu ti se prinda de fundu pantalonilor sa vezi distractie atuncea.

RE: Am nevoie de o părere - freaxkidd - 27-03-2016 10:43 PM

(27-03-2016 10:38 PM)Sandokan a scris:  dupa un an incepe sa se prinda , acum are dintii de lapte , nu poate, ca doar cu dintii se prinde , cu ce altceva sa se prinda? vezi sa nu ti se prinda de fundu pantalonilor sa vezi distractie atuncea.
Am să ţin cont de sfatu` tău Big GrinBig Grin

RE: Am nevoie de o părere - Baikal - 27-03-2016 11:02 PM

(27-03-2016 10:43 PM)freaxkidd a scris:  
(27-03-2016 10:38 PM)Sandokan a scris:  dupa un an incepe sa se prinda , acum are dintii de lapte , nu poate, ca doar cu dintii se prinde , cu ce altceva sa se prinda? vezi sa nu ti se prinda de fundu pantalonilor sa vezi distractie atuncea.

Salut! Am si eu nevoie de cateva pareri,amstaff-ul meu are doua luni jumatate si peste doua sapt vreau sa-i cupez urechile,as vrea si eu daca se poate cateva poze cu modele de cupaj! Multumesc!

RE: Am nevoie de o părere - Anitaa - 28-03-2016 05:47 PM

(27-03-2016 11:02 PM)Baikal a scris:  

Salut! Am si eu nevoie de cateva pareri,amstaff-ul meu are doua luni jumatate si peste doua sapt vreau sa-i cupez urechile,as vrea si eu daca se poate cateva poze cu modele de cupaj! Multumesc!

İmage

RE: Am nevoie de o părere - Baikal - 28-03-2016 08:11 PM

(28-03-2016 05:47 PM)Anitaa a scris:  
(27-03-2016 11:02 PM)Baikal a scris:  

İmage

Mersi!Heart ,dar tu care ai zice? Mie-mi place cea din mijloc,voua?

RE: Am nevoie de o părere - Anitaa - 29-03-2016 12:04 PM

Show crop are si fostul catelus !

RE: Am nevoie de o părere - Pepsý - 29-03-2016 10:42 PM

eu unul prefer long crop

RE: Am nevoie de o părere - Baikal - 29-03-2016 11:15 PM

(29-03-2016 10:42 PM)Pepsý a scris:  eu unul prefer long crop

Va multumesc pentru ajutorul acodrdat,dar mi-am ales un model,imi place cum sunt cupate urechile cainelui Anitei,asa o sa le fac si eu la al meu! Smile

RE: Am nevoie de o părere - AlexandraAmi - 30-03-2016 05:50 PM

(27-03-2016 10:29 PM)freaxkidd a scris:   Bună seara!Am o problemă, mai mult o nelămurire.
Am o căţeluşa Amstaff de 3 luni şi nu ştiu cum ar trebuii dresată, aş vrea totodată să fie şi puţin agresivă, gen să sară să se prindă de o sfoară şi etc. dar totuşi nici prea agresivă.Cei care întăleg ce am vrut să spun rog să lase un mesaj.Mersi
mult Big Grin

Catelusa mea are aproape doi ani.. Am incercat pe cat posibil sa nu ii dezvolt latura agresiva.. Nu are nici o treaba cu alte animale sau alti caini.. Dar cand isi simte stapanul in pericol este foarte protectiva si agresiva totodata ! Eu am invatat.o sa prinda cam dupa ce si.a schimbat dintii de lapte ( pe la 9-10 luni ) dar inainte avea tot felul de jucarii pe care le rontaia si le scutura !
Parerea mea este ca trebuie sa o inveti mai intaii comenzile de baza si cand le.a invatat perfect poti incet sa o mai trimiti sa atace mingea sau ceva jucarie dar in momentul cand i.ai dat comanda " lasa " trebuie sa execute ! Eu chiar sunt foarte multumita de cainele meu !