Amstaff Romania Forum
Amstaff in Germania. - Versiune printabilă

+- Amstaff Romania Forum (http://amstaffromania.ro)
+-- Forum: American Staffordshire Terrier / Pitbull / Metisi Amstaff & Pitbull / Alte rase (/Forum-American-Staffordshire-Terrier-Pitbull-Metisi-Amstaff-Pitbull-Alte-rase)
+--- Forum: American Staffordshire Terrier (/Forum-American-Staffordshire-Terrier)
+---- Forum: American Staffordshire Terrier (/Forum-American-Staffordshire-Terrier--79)
+---- Subiect: Amstaff in Germania. (/Thread-Amstaff-in-Germania)

Amstaff in Germania. - Anitaa - 31-03-2016 09:09 PM

Bunaa,va rog care stiti sa imi raspundeti. Ce stiti de rasa Amstaff in Germania? E interzisa?

RE: Amstaff in Germania. - Baikal - 31-03-2016 09:46 PM

(31-03-2016 09:09 PM)Anitaa a scris:  Bunaa,va rog care stiti sa imi raspundeti. Ce stiti de rasa Amstaff in Germania? E interzisa?

Eu stiu ca decat in America sunt intrezisi cainii de lupta,dar mi se pare o prostie tinand cont ca Amstaff-ul este originar din America,iar in Germania nu stiu!

RE: Amstaff in Germania. - KGB - 31-03-2016 10:30 PM

(31-03-2016 09:46 PM)Baikal a scris:  
(31-03-2016 09:09 PM)Anitaa a scris:  Bunaa,va rog care stiti sa imi raspundeti. Ce stiti de rasa Amstaff in Germania? E interzisa?

Eu stiu ca decat in America sunt intrezisi cainii de lupta,dar mi se pare o prostie tinand cont ca Amstaff-ul este originar din America,iar in Germania nu stiu!
Mei Baikal tu esti prost sau te prefaci? Doamna a intrebat care stie sa o ajute nu toti batutii in cap care nu stiu,
daca zici ca de Germania nu stii , foarte bine dar pastreaza ptr tine ca nu stii.

RE: Amstaff in Germania. - Andrei Serbanescu - 01-04-2016 01:11 PM

Cum cataloghezi un caine ca fiind de lupta apropo?Smile
Sa zicem ca am un fetish in a dresa si organiza lupte intre bichoni.Cu ei ce facem?Smile

RE: Amstaff in Germania. - Anitaa - 01-04-2016 05:24 PM

Vad ca nimeni nu stie Smile).

RE: Amstaff in Germania. - Champion Of Rings Kennel - 04-04-2016 06:50 PM

(01-04-2016 05:24 PM)Anitaa a scris:  Vad ca nimeni nu stie Smile).

eu stiu ca se este acceptat amstaff in Germania si se plateste un impozit pentru el anual.

RE: Amstaff in Germania. - Anitaa - 08-04-2016 06:00 PM

Atunci nu inteleg de ce nu vor sa il aduca aici.. la firmele de transport ma refer.